Pápež František má zmysel pre humor: Neuveríte, čo odkázal všetkým svokrám

Pápež František

Pápež František vyzval na rešpekt k svokrám (Zdroj: Wikimedia/Korea Haremi)

Pápež František pri generálnej audiencii na Svätopeterskom námestí v Ríme hovoril o rodinných vzťahoch a o vzťahu seniorov a mladých. Okrem iného vyzval veriacich, aby sa lepšie správali k svojim svokrám. Avšak aj pre svokry mal jeden odkaz. Informoval o tom denník El País.

„Dnes budeme pokračovať v úvahách o starých ľuďoch, o starých rodičoch, o starobe – to slovo znie zle, ale nie, starí ľudia sú skvelí, sú krásni,“ začal pápež katechézu na námestí svätého Petra pred niekoľkými tisíckami veriacich. Vyzval okrem iného mladých, aby hovorili so svojimi starými rodičmi, aby sa upevnil most medzi generáciami. V ňom je podľa neho zdroj spásy a šťastia.

Dávajte si pozor na jazyk

Pápež hovoril aj o stereotypoch v príbuzenských vzťahoch vzniknutých manželstvom, okrem iného o vzťahu svokry a nevesty. Povedal, že je potrebné prekonať obvyklé predsudky. Dnes je svokra mýtická postava, nehovorím, že ju považujeme za diabla, ale vždy sa hovorí, že svokry sú zlé. Ale sú to matky vašich manželov, vašich manželiek. Zamyslime sa dnes nad tým,“ povedal pápež.

Pripustil, že vzťahy so svokrou sú niekedy „trochu zvláštne“. „Urobte im ale radosť, aby svoj vek prežili šťastne. A ak majú nejakú chybu, nech ju napravia,“ dodal. „A vám svokrám hovorím: dávajte si pozor na jazyk, pretože ten je jedným z hriechov svokier“ povedala hlava katolíckej cirkvi.Zdroj: plnielanu.sk, ČTK
Odporúčame