Pravdivý príbeh: Pre svoj rozmar som zadĺžila rodinu, nikdy si to neodpustím

žena pozerajúca z okna

Hanbím sa, v zrkadle vidím dobre vyzerajúcu ženu so smutnými očami (Zdroj: GettyImages)

Volám sa Sofia. Onedlho budem mať 55 rokov a namiesto toho, aby som si užívala život sa cítim sa trápne. Sama pred sebou, pred deťmi, pred známymi a v neposlednom rade pred manželom.

Som obyčajná žena z menšieho okresného mesta. Mám dve už dospelé deti, ktoré sa odsťahovali a väčšinu života som pracovala najmä ako kuchárka. Žili sme si priemerne, nič extra. Problém ale nastal, keď sa mi blížila 50-tka. S manželom, ktorému do dôchodku chýbal už iba rok, sme vo vzťahu vychádzali, horšie to ale bolo v posteli. Ja som išla spať a on ostával pri televízii a sledoval športové prenosy. Ani nepamätám, kedy sme spolu prestali spávať. Slovo sex som počula už iba tak zo seriálov.

Odrazu som si na sebe začala všímať ochabnutú pokožku na tvári. Viečka sa mi nedali dobre nalíčiť, pretože boli opadnutejšie a vráskavé. Z hustých a dovtedy lesklých vlasov sa stal biedny vrkoč plný šedín. Priberať som začala asi aj zo vzduchu. Najhoršie bolo, keď mi vynechala menštruácia. Moja gynekologička povedala, že je to normálne, idem do prechodu a už ju vôbec nemusím mať. Cítila som sa vrcholne neatraktívna a vhodná do starého železa. Toto má byť koniec?

Začala som si nahovárať, že aj môj manžel so mnou nespáva preto, že sa mu už nepáčim. Rozhodla som sa, že s tým musím niečo urobiť. Pozbierala som posledné zvyšky odvahy a za moje bokom našetrené peniaze som sa objednala na odstránenie kruhov pod očami. Lekárka aj so zvyškom personálu bola veľmi milá. Nikomu z môjho okolia som nič nepovedala. Mala som potom síce jemné modriny pod očami, tie som však maskovala slnečnými okuliarmi a vyhovorila som sa na alergickú reakciu nového krému.

Medzitým som sa objednala ku kaderníčke, ktorá mi značne skrátila vlasy a hnedé vlasy so šedinami zmenila na sviežu blond. To si už všimol aj môj manžel a iba povedal, že vyzerám inak. V práci som sa všetkým zapáčila, dostávala som samé pochvaly. To ma posmelilo k tomu, aby som vo vylepšení pokračovala. Nikdy som nemala gélové nechty, ale teraz som si povedala, že prišiel ten správny čas. Hneď moje ruky vyzerali lepšie. Boli elegantné a vždy upravené, vyzerali ako ruky pravej dámy.

Pár týždňov na to mi prišiel email z kliniky, kde mi odstraňovali kruhy pod očami, že majú 25% akciu na ďalší zákrok. Vybrala som si vyplnenie vrások na čele aj okolo úst. Siahla som pri tom už aj do spoločnej kasy. Výsledok bol fantastický! Kúpila som si drahšie krémy aj nové oblečenie. V práci sa ma dokonca opýtali, či mám milenca, keď celá žiarim. Len som sa zasmiala, ale veľmi mi to lichotilo! Neprešiel ani mesiac a už som sa objednávala na ďalší zákrok – vyplnenie pier kyselinou hyalurónovou a odstránenie ochabnutej dvojitej brady. Žala som komplimenty od kolegov aj od známych, nikdy som sa necítila lepšie.

V jeden večer sa zrazu všetko zmenilo. Manžel prišiel za mnou do kúpeľne a po dlhých mesiacoch sme sa pomilovali. Bolo to skvelé. Po sexe sa ma však spýtal: „Pokazilo sa nám auto, oprava bude stáť okolo 600 eur a z rezervy nám zmizli peniaze, nevieš o tom čosi?“ Tou otázkou ma zaskočil. Zahovorila som to, že deti potrebovali požičať. Následne len dodal, že vyzerám ako úplne iná osoba. „Ešteže tie tvoje prsia a zadok vždy rozpoznám,“ povedal s úsmevom na tvári. Neviem ako to myslel, ale mňa to ranilo. Čo tým chcel naznačiť?

Začala som si na druhý deň zisťovať, čo stojí plastika pŕs a odstránenie prebytočného tuku. Fú, to sú ale pálky! Bola som pre to ale schopná urobiť čokoľvek. Informovala som sa o možnosti úveru. Zobrala som papiere s tým, že si to ešte doma v kľude prepočítam. S papiermi v ruke som prišla domov ponorená do svojich myšlienok. Doma ma ale už čakal manžel s tým, že volal deťom ohľadom požičaných peňazí a ani jedno nevedelo o čom je reč.

Zvyšoval hlas, nech poviem, čo o tom viem. Už som nedokázala ďalej klamať. Priznala som sa, že tú tisícku som minula na seba a že som minula aj moje peniaze, ktoré som mala bokom. Manžel iba sedel a bez slova na mňa pozeral. Povedal mi, že momentálne nemáme na opravu auta a on kvôli chýbajúcim peniazom nemá ako chodiť do práce. Vraj ma nespoznáva. Nie preto, ako vyzerám, ale pre to, čo sa zo mňa stalo. Vraj som sa mu zhnusila. Neviem aké ďalšie slová padli…

Od tejto udalosti prešiel už mesiac. Celý čas so mnou manžel neprehovoril. S deťmi sa nechcem ani stretnúť, pretože im nechcem vysvetľovať, prečo zrazu vyzerám inak a prečo sme si od nich museli požičať peniaze na opravu auta. Hanbím sa, v zrkadle vidím dobre vyzerajúcu ženu so smutnými očami. Takto som to nechcela. Neviem, či si to niekedy odpustím.

Odporúčame