Módne prešľapy dokážu pokaziť celkový dojem: Priznajte sa, robíte niektoré aj vy?

zrelá žena v blúzke

Módnym faux pas sa vyhnite veľkým oblúkom (Zdroj: Freepik/shurkin_son)

Aj prostredníctvom oblečenia vyjadrujeme svoju osobnosť a štýl, preto by sme si na svojich outfitoch mali dať záležať. Niekedy sa však nevedomky dopúšťame prešľapov, ktoré podkopávajú naše sebavedomie aj celkový dojem, ktorý zanechávame. Poradíme vám, ako sa najčastejším módnym chybám vyhnete a budete pôsobiť trendy za každých okolností. 

Dbajte na správnu veľkosť oblečenia

Správna veľkosť odevu je základom vhodne zvoleného outfitu. Ak totiž nosíte príliš veľké oblečenie, môžete pôsobiť neupravene a zanedbane. Neplatí to jedine pri kúskoch, ktoré sú navrhnuté ako oversized. Na druhej strane, príliš tesné oblečenie vám môže byť nepríjemné, zvýrazňuje nedokonalosti a často odhaľuje to, čo by malo ostať skryté.

Riešením je kupovať si oblečenie, ktoré vám sadne ako uliate. Nepreskakujte dôležitý krok nákupu, ktorým je skúšanie. Nie nadarmo sa v obchodoch s oblečením nachádzajú skúšobné kabínky. Obetujte preto pár minút, aby ste svoj nákup neskôr nemuseli ľutovať.

Stavte na čistú a pohodlnú obuv

Obuv je niečo, čo by ste pri tvorbe outfitu nemali podceňovať. Topánky, ktoré máte na nohách, si totiž všimne každý. Typ obuvi si preto dôkladne vyberajte podľa príležitosti. Dbajte tiež na to, aby topánky boli pre vás pohodlné na nosenie – ak budete celý deň v práci, zvoľte elegantné topánky s pohodlným opätkom alebo balerínky.

Pozornosť venujte aj čistote obuvi. Je vhodné kupovať si topánky z materiálov, ktoré sa jednoducho udržiavajú. Takýto materiál ľahko otriete handričkou a zbavíte ho všetkých nečistôt. Špeciálne prípravky na ošetrovanie topánok tiež často obsahujú aj hubku, ktorá obuv preleští.

Pozor na nevhodnú spodnú bielizeň

Ak nosíte obtiahnuté oblečenie, vyhnite sa viditeľným líniám nohavičiek. Taktiež nie je vhodné obliekať si farebnú spodnú bielizeň pod priehľadnejšie alebo bledé outfity. Siahnite radšej po bezšvových kúskoch.

To isté platí aj o ramienkach na podprsenke. Silikónové „neviditeľné“ ramienka nechajte v časoch dávno minulých. Vyberte si skôr klasickú telovú, čiernu alebo bielu podprsenku, ktoré by mali byť must have každého ženského šatníka. V prípade, že máte kúsok, pod ktorý sa nehodí žiadna podprsenka, zadovážte si samodržiacu. Tá vám napríklad v šatách urobí veľkú službu.

Nájdite si čas na žehlenie

Nie je nič horšie než do bodky premyslený a zladený outfit, ktorý je dokrčený. Aj napriek tomu, že máte pocit, že sušička vaše oblečenie vystrie, siahnite po žehličke. Vytvoríte si tak upravený a luxusnejší vzhľad. Ak nechcete stráviť hodiny žehlením každého kúska, žehlite aspoň tie reprezentatívne z jemných materiálov, ktoré sú náchylné na krčenie.

V jednoduchosti je krása

Netvrdíme, že máte chodiť vo fádnych farbách bez vzorov. Avšak pri vzoroch je podstatné, aby ste si vybrali len jeden, ktorý sa vám páči. Ten noste na časti tela, ktorú chcete zvýrazniť. Určite nekombinujte kvetiny s bodkami či káro s prúžkami.

Visačky a nálepky patria do koša

Nezabudnite si každý nový kúsok poriadne prezrieť. Nie je nič horšie, než nálepky na podrážkach topánok či vykúkajúce ceduľky. Preto si pri každom novom kúsku skontrolujte, či vám niekde niečo nevytŕča. Vyhnete sa tak nepríjemnostiam, kedy by vás niekto na verejnosti upozornil na trčiacu visačku na tričku.

Nekazte dojem nakupovaním nepravých kúskov

Fake kúsok je vždy odlišný od originálu a bohužiaľ, je to naozaj poznať. Nosením takýchto kúskov môžete vzbudiť dojem lacnej snahy napodobniť originál. Pokiaľ nemáte financie na originály, voľte skôr kúsky, ktoré sú drahou značkou inšpirované, nie sú jej napodobeninou. Ak sa vám teda páči nejaký štýl odevu z butiku, určite ho nájdete aj v niektorom z komerčných reťazcov. Zvoľte si radšej túto alternatívu, než by ste mali navštevovať trhy a kupovať čínske repliky.

Nadmerné množstvo doplnkov

Doplnky sú korením outfitov, o tom niet pochýb. Avšak, všetkého veľa škodí. Ak to s nimi preženiete, môže to pôsobiť rušivo. Ak teda zvolíte masívny náhrdelník pútajúci pozornosť, obmedzte ostatné doplnky na minimum. To isté platí, ak sú vaším najvýraznejším prvkom šaty. Vtedy zvoľte už len jemné doplnky, aby ste nepôsobili prekombinovane. Najlepšie je ísť cestou vyváženosti a jednoduchosti.

Sledujte nás aj na Instagrame

Zdroj: Plnielanu.sk
Odporúčame