Spoznajte Prahu cez víkend: Navštívte pivné kúpele či toto bizarné múzeum

Praha

Ktoré zaujímavosti by ste v Prahe nemali obísť? (Zdroj: GettyImages)

Vyberte sa s nami po stopách neošúchaných pražských atrakcií. V stovežatej Prahe ich nájdete neúrekom, od múzea kubizmu, komunizmu či mučenia až po luxusný (a údajne aj zdraviu prospešný) pivný kúpeľ.

Okúpte sa v pive 

Bez oroseného tankového pivka si výlet k našim susedom väčšina ľudí nevie predstaviť. Domáci spotrebujú viac piva na hlavu ako ktorákoľvek iná krajina na svete. Ak k tomu prirátame fakt, že práve v Česku sa zrodil Pilsner, nie je prekvapujúce, že k lákadlám českej kultúry patrí aj pivo.

Keď sa najbližšie vydáte do Prahy, okrem turné po miestnych remeselných pivovaroch, malebných pivných vnútroblokoch a pivničných krčmách zvážte ešte jednu zaujímavú atrakciu, ktorú inde vo svete len tak nenájdete — relaxačný pivný kúpeľ. Za touto netradičnou zábavkou k našim susedom jazdia tisíce turistov ročne, tradícia „pivného kúpania“ má v Česku už okolo 2000 rokov.

Pivná kúpeľná kúra však nespočíva v tom, že sa ponoríte do kade plnej zlatavého moku. Vo vani plnej horúcej vody si na vás namiesto piva počkajú pivné extrakty z chmelu a kvasníc. Tieto zložky vraj núkajú rôzne zdravotné a relaxačné výhody, napríklad detoxikáciu, hydratáciu a zlepšenie krvného obehu. Priemerná procedúra trvá polhodinku až hodinku a najlepšie na nej je, že počas kúpania môžete vypiť toľko piva, koľko len chcete.

Odporúča sa, aby ste sa niekoľko hodín po takomto wellnesse nekúpali, aby ste tak využili všetky jeho výhody. Plavky tentokrát nechajte doma. Všetky izby sú súkromné, navyše by ste ich po pivnom kúpeli museli viackrát prepierať. Zažiť pivo ako nikdy predtým môžete v luxusnom Grand Relax Czech Beer Spa, rodinnom Beer Spa Bernard či v jednej z pobočiek Original Beer Spa. Za hodinový relax s pivným kúpeľom zaplatíte vo dvojici od 87 eur.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Trenčín sa o tri roky stane Európskym hlavným mestom kultúry: Čím chce mesto zaujať turistov?

Skúste niektoré z podivných múzeí

V Prahe nájdete jediné múzeum na svete, ktoré vystavuje iba sexuálne hračky. Sex Machines Museum (na adrese Melantrichova 18, otvorené od 10. do 23. hod., vstupné 300 CZK) vás prostredníctvom svojej rozsiahlej zbierky sexuálnych zariadení vzdelá o histórii sexu. Zábavná výstava pre dospelých vás možno nešokuje, ale zaručene vás rozosmeje. Obdivovať môžete erotické pomôcky zo 16. storočia, pásy cudnosti či kreatívne tróny rozkoše.

Za pozornosť stojí aj Kafkovo múzeum (na adrese Cihelná 635, otvorené od 10. do 18. hod., vstupné 260 CZK). Ako iste viete, Franz Kafka sa narodil a vyrastal v Prahe. Ak ste od neho niečo čítali, pravdepodobne máte veľa otázok. Odpovede na niektoré z nich nájdete v múzeu, no negarantujeme, že ich po návšteve nebudete mať viac.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Diana Chirilov (@dchirilov)

Zaujímalo vás niekedy, ako fungovalo stredoveké mučenie? Zamierte do Múzea mučenia (na adrese Celetná 558, otvorené od 10. do 20 hod., vstupné 160 CZK), v ktorom nájdete aj pánske pásy cudnosti či píly, ktoré dokážu ľudí rozrezať na polovicu. Zistíte, ako mučitelia mrzačili, spôsobovali bolesť a zabíjali svoje obete — a prečo to vlastne robili.

K ďalším neošúchaným a zaujímavým múzeám patrí aj Múzeum českého kubizmu (na adrese Ovocný trh 19, otvorené od 10. do 18. hod., vstupné 150 CZK) či Múzeum komunizmu (na adrese V Celnici 1031/4, otvorené od 9. do 20. hod., vstupné 380 CZK).

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Giammario Di Biase (@giammario)


Ako sa vám páči náš magazín? Podeľte sa s nami o svoj názor


Odporúčame