Veľkonočné trhy a jarmoky vás sviatočne naladia: Ktoré sa oplatí navštíviť?

Na jarmokoch nájdete množstvo ručne vyrobených dekorácií (Zdroj: Freepik/EyeEm)

Neviete kam sa vybrať cez víkend? Môžete napríklad zájsť na niektorý z týchto trhov, ktoré sa budú niesť vo veľkonočnej atmosfére. Všetky si pre svojich návštevníkov pripravili zaujímavý program aj stánky plné krásneho tovaru a dobrého jedla.

Veľkonočné trhy 2024 Banská Bystrica

Mesto Banská Bystrica pozýva na Veľkonočné trhy, ktoré sa budú konať od 19. do 27. marca v čase medzi 9.00 až 19.00. V stánkoch nájdete bohatú ponuku ľudovoumeleckých výrobkov, vrátane tradičných kraslíc, prútených korbáčov, kvetinových ikeban, výrobkov z včelieho vosku a medovníkov. Milovníkov dobrého jedla potešia rôzne pochutiny, či už pekárenské a cukrárenské výrobky, langoše, chlebové posúchy alebo trdelníky.

Veľkonočný jarmok 2024 Dúbravka

Jarmok v bratislavskej Dúbravke ulahodí svojim programom celej rodine. Konať sa bude od 22. do 23. marca pred domom kultúry. Pre návštevníkov sú pripravené rôzne hudobné a tanečné vystúpenia či súťaže. Stánky ponúknu remeselné výrobky aj chutné dobroty. Deťom urobia radosť skákacie atrakcie, veľkonočný maskot Zajko aj kolotoče.

Veľkonočný trh v Levoči 2024

Prízemie renesančnej radnice v Levoči sa 23. marca opäť premení na trhovisko. Návštevníci si budú môcť prezrieť a zakúpiť jedinečné predmety s tematikou Veľkej noci a jari. Pripravený je tiež sprievodný kultúrny program, ktorý zaujme malých aj veľkých. Budete môcť napríklad ochutnať dobroty z „hradnej kuchyne“.

V tento deň bude taktiež výnimočne mimo sezóny sprístupnená aj veža Baziliky. Na deti v nej budú čakať veľkonočné zajačiky i sladká odmena. Ak bude počasie priať, niektoré stánky budú umiestnené tiež v exteriéri pod arkádami radnice.

Gemerská Veľkonočná slávnosť 2024 Štítnik

Gemerská Veľkonočná slávnosť, ktorá sa bude konať 24. marca pri Vodnom hrade v Štítniku, bude plná zážitkov. Slávnosť je spojená s veľkonočným jarmokom a návštevníkom ponúkne naozaj zaujímavý program. Dozviete sa, aké tradície sa dodržujú v iných krajinách a môžete sa do nich zapojiť v rámci súťaží.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Občiansky či vodičský preukaz budeme mať v mobile: Čo sa stane s klasickými kartičkami?

Pripravený je tiež kreatívny workshop, z ktorého si môžete odniesť milé dekorácie. Deti sa vyšantia na zábavnom love vajíčok. Zakúpiť si budete môcť rôzne remeselné výrobky s veľkonočnou tematikou, ako aj sviatočné dobroty.

Veľkonočné trhy 2024 Prievidza

Veľkonočné trhy v Prievidzi budete môcť navštíviť od 25. do 28. marca na Námestí slobody. V ponuke stánkov nájdete nielen pestrý veľkonočný tovar, ale aj iné výrobky šikovných ľudových remeselníkov. Námestie bude krásne vyzdobené drevenou pergolou a veľkonočnými ozdobami na stromoch. V rámci programu vystúpia každý deň o 16.00 rôzne folklórne skupiny.

Veľkonočné trhy v Martine 2024

Divadelným námestím v Martine sa bude 28. marca niesť množstvo vystúpení, pridružených k veľkonočným trhom. Tešiť sa môžete na folklórne skupiny či koncert kapiel ROCKSOR a Komajota. Pre najmenších je pripravené marionetové divadielko. Samozrejmosťou budú stánky plné veľkonočného tovaru, cukroviniek a grilovaných pochutín.

Veľkonočné trhy na nádvorí zámku Topoľčianky 2024

Na Veľkonočnú nedeľu (31. marca) môžete vyraziť do Topoľčianok, kde sa na nádvorí Hotela Zámok Topoľčianky uskutočnia tradičné trhy. Zahájené budú o 13.00 a ponúknu bohatý program. Čakať vás budú stánky s ručne vyrábanými výrobkami. Vyskúšať si budete môcť napríklad tvorbu vlastnej keramiky či košíkov. Deti určite zaujmú kreatívne dielne, zdobenie vajíčok, maľovanie na tvár či divadielko.

Chystáte sa do kúpeľov či wellness? Vyberte si z týchto najlepších

Zdroj: plnielanu.sk, folklorfest.sk, TASR
Odporúčame