HOROSKOP Aké cvičenie sa k vám hodí podľa hviezd? V októbri zaraďte do života túto aktivitu!

Horoskop na október

Ktoré športy sú pre vás vhodné podľa znamenia? (Zdroj: GettyImages)

O pozitívnych účinkoch športu na naše zdravie počúvame neustále. Ak ste si však k športu nevybudovali pozitívny vzťah, je to možno preto, že ste vykonávali nesprávne aktivity. Aké sa ku vám hodia podľa vášho znamenia?

Vodnár (20. január – 18. február)

Aj kvôli planétam, ktoré vás ovplyvňujú, je pre vás najlepším spôsobom aktívny pohyb. Ten by mal zahŕňať skoky, otočenia a rýchle intervaly. Ideálnymi pohybovými aktivitami pre vás budú basketbal alebo tanec.

Ryby (19. február – 20. marec)

Ak by sme mali nájsť jedno slovo, ktoré sa spája s vašou pohybovou aktivitou, bola by to plynulosť. Výborne sa ku vám hodia ladné pohyby. Skúste netradičné tajči alebo nadčasový balet. Nemusíte sa báť, že ste na to už príliš starí. Pri balete ide skôr o koordináciu.

Baran (21. marec – 20. apríl)

Ohnivý element, ktoré charakterizuje barana, sa v rámci pohybu spája s tým, že vaša energia má tendenciu prichádzať v nárazoch vysokej intenzity. To znamená, že by ste do života mali zaradiť napríklad vysoko intenzívne cvičenie akým je HIIT, beh v kombinácii so šprintom alebo aj takú zumbu. Nezabúdajte však na to, že rovnako je potrebné dodržiavať aj protipól a poriadne si po každej aktivite oddýchnite.

Býk (21. apríl – 20. máj)

Ako znamenie Zeme s pevnou modalitou ste skôr ako taká korytnačka. Aj tá vďaka vytrvalosti pomaly ďalej zájde. Blízke vám preto budú turistika, vytrvalostný beh alebo dlhšie prechádzky. Ak chcete začať s turistikou, práve teraz je na to ideálny čas. Mnohí sa zhodujú v tom, že jesenná aj zimná majú svoje čaro a sú jednoduchšie ako tá letná.

Blíženci (21. máj – 21. jún)

Blíženci sú hravým znamením. Vo svojom živote kladú dôraz aj na zmenu a preto nebudú pre nich vhodné tie aktivity, ktoré sú synchrónne. Namiesto zostavy môžete svoju energiu vybiť pri behu so psom alebo na trampolínach pre dospelých.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Chcete si do života pritiahnuť šťastie a bohatstvo? Vyskúšajte metódu 369, je hitom internetu!

Rak (22. jún – 22. júl)

Raky sú mimoriadne empatické a intuitívne stvorenia. Aj preto je pre vás vhodná aktivita, ktorá vám dáva priestor na nové, intuitívne pohyby. Môže to byť napríklad plávanie. Skúsiť môžete aj odrážanie sa na kolobežke.

Lev (23. júl – 22. august)

Pretože znamenie Lev vládne srdcu a srdce môže pri cvičení zohrávať veľkú úlohu, nie je prekvapením, že vaša aktivita sa zameriava práve na tento orgán. Rozpumpovať srdiečko vám môže prakticky akýkoľvek pohyb. Zamerať sa môžete aj na jogu, ktorá uľaví vašej duši.

Panna (23. august – 22. september)

Vašou vládnucou planétou je Merkúr, ktorý vplýva na nervový systém. Namiesto akčných aktivít zvoľte také, ktoré priaznivo vplývajú na vašu pohodu. Môžu to byť joga alebo pilates.

Váhy (23. september – 22. október)

Vaše znamenie sa spája aj s jesennou rovnodennosťou. Nečudo, že slovo, ktoré vás vystihne je rovnováha a symetria. Najvhodnejšie sú pre vás cvičenia s vysokou intenzitou s pomalšími, regeneračnými pohybmi.

Škorpión (23. október – 21. november)

Pod vládou intenzívneho a ohnivého Marsu môžete byť v posilňovni mocnou silou. Nehanbite sa a kúpte si svoju permanentku ešte dnes. Odporúčame vám prvé hodiny cvičiť s fitness trénerom, ktorý vám vysvetlí všetko, čo potrebujete vedieť. Zároveň vás naučí, ako správne vykonávať ten či onen cvik.

Strelec (22. november – 21. december)

Silnou stránkou Strelca sú jeho dolné končatiny. Vhodný budú pre vás beh či prechádzky. Tam to ale nekončí. Zamerajte sa aj na výpady či drepy.

Kozorožec (22. december – 19. január)

Rozmanitosť pohybových aktivít vám jednoznačne pomôže udržať vaše kosti a kĺby zdravé a v kondícii. Namiesto organizovaného pohybu, ktorý by ste vykonávali v pravidelných intervaloch, si každý deň vyberte nejakú inú aktivitu a v iný čas. Niekedy postačí iba popreťahovanie kostí, pilates, inokedy plávanie. Veď možností je naozaj neúrekom.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Pravdivý príbeh: Nasťahovali sme sa do nového domu, diali sa v ňom hrôzostrašné veci!

Zdroj: plnielanu.sk, wellandgood.com
Odporúčame