Pravdivý príbeh: Kvôli láske som konvertovala na inú vieru, v manželstve ma však čakal horor!

Pravdivý príbeh viera

Moje manželstvo s cudzincom sa zmenilo na horor (Zdroj: GettyImages)

Keď som sa zoznámila s Ismetom, netušila som, že by z toho mohla byť láska na celý život. Spoznali sme sa v Nemecku, kde pracoval ako zvárač a po práci si chodil aj s kolegami nakúpiť do blízkeho supermarketu, v ktorom som pracovala ja. Časom slovo dalo slovu a zistili sme, že oboch do Rakúska priviedla túžba za lepším životom. Ani on, ani ja sme tam nikoho blízkeho nemali, pravidelne sme sa začali stretávať, až sa z toho stala láska.

Zatiaľ čo ja som bola liberálna žena s otvorenou mysľou a nijako som neinklinovala k viere, u Ismeta bola láska k vlasti, zvykom a viere naozaj pozoruhodná. Neraz mi hovoril o tom, aké mal detstvo, vysvetľoval mi viac o ich kultúre a ja som bola úplne oslnená tým, aký úžasný a citlivý muž to je. Zaujalo ma aj to, že nechcel sex, vraj až po svadbe, pretože toto je dôkaz jeho lásky. Pravidelne dodržiaval aj ramadán, akurát s tým, že sa nemodlil päťkrát denne , ale iba ráno a večer.

Po niekoľkých mesiacoch nášho vzťahu ma požiadal o ruku. Bola som nadšená, pretože som v ňom objavila najlepšieho priateľa a javil sa mi aj ako ideálny partner a budúci otec mojich detí. Problém však bol v tom, že ja som bola katolíčka a on moslim. Neviem, kde som nechala rozum, keď ma zlanáril na to, aby som konvertovala na jeho vieru. Urobila som tak. Nebol to jednoduchý a rýchly proces, avšak keď sa tak stalo, nič nám nebránilo v tom, aby sme sa zobrali.

Poviem vám úprimne, ja som to robila iba kvôli vzťahu, nehľadala som za tým žiadneho Boha. Svadba bola rýchla, pretože mu nedali voľno v práci. Bolo tam iba pár ľudí. Aj som bola prekvapená, že nechcel nikoho z rodiny zavolať. Dohodli sme sa, že v lete prídeme na Slovensko a oslavu zopakujeme aj pre mojich rodičov a blízkych.

Lenže to, čo potom nasledovalo, sa od láskyplného vzťahu na míle líšilo. Myslela som, že aj pre neho je to len formalita, ale nemohla som sa viac mýliť. Zrazu mi začal do hlavy tlačiť nezmysly, nech vraj dám výpoveď v práci, veď on sa o nás o oboch postará a radšej nech zveľaďujem náš byt. Podotýkam, že prenajatý. Najskôr mi to aj imponovalo, tak som prikývla. Stala sa zo mňa žena v domácnosti.

Lenže to, čo som navarila nebolo nikdy dobré. Variť som musela výlučne turecké jedlá, podľa receptov od jeho matky. Nemohla som si obliekať všetko, čo sa mi páčilo. Žiadny výstrih ani minišaty, s opätkami som sa tiež mohla rozlúčiť. Vraj ma chce mať iba pre seba. Nuž teda, čo by zamilovaná žena neurobila. Po pár týždňoch začal naliehať, aby som nosila prekryté vlasy, lebo sa mu zdá, že práve tie moje nádherné blond kučery priťahujú mužské pohľady. Asi viete, ako som reagovala.

Vytriezvenie prišlo po tom, čo mi zrazu do bytu doniesol nejakú ženu. Bola oblečená normálne, na hlave mala šatku a oči ako uhlíky. Vraj to je Bahar a bude s nami bývať. Nerozumela som tomu, čo sa deje a rázne som sa voči tomu ohradila. To som nemala robiť, pretože jeho odpoveďou bola bitka. Ešte v ten večer som počula, ako s ňou má pohlavný styk. Prišlo mi zle od žalúdka. Naozaj tam tá Bahar s nami začala bývať. Po nemecky vedela iba základy, tak som sa jej nemohla ani nič spýtať.

Bola som hrozne nahnevaná a ponížená, Ismet mi iba oznámil, že nerobí nič zlé a ak budem mať s tým nejaký problém, tak uvidím. Začal nás dokonca doma zamykať, kým bol v práci. O pár dní som zistila, že mi mešká menštruácia, povedala som mu o tom. Potešil sa a bol rád, dokonca mi dovolil kúpiť si aj tehotenský test. V krabičke však boli dva kusy. Ten prvý vyšiel pozitívne a ja som myslela, že sa mi zrúti celý svet. Nechcela som to. Na ten druhý som teda iba napľula a ukázala mu ten – negatívny. Uveril tomu.

V hlave som začala plánovať útek. Podarilo sa to, keď som ho presvedčila, že potrebujem ísť k lekárovi, pretože moja chýbajúca menštruácia môže značiť vážny zdravotný problém. Samozrejme, že ma ku gynekológovi odviezol a pohrozil mi, že ak niekomu niečo poviem, zabije ma. Nedala som sa odradiť.

V ambulancii, na moje veľké šťastie, pracovala lekárka, ktorá pochádzala z Česka. Všetko som jej povedala a môj príbeh mal následne rýchly spád. Zalarmovali sme políciu, jeho obvinili a dokonca ma časom čakal aj rozvod. Po tejto udalosti som sa vrátila späť na Slovensko a o všetkom som povedala svojej rodine. Vyhľadať som musela aj psychologickú pomoc. To, čo sa mi stalo, mi dnes pripadá ako zlý sen. Našťastie sa však skončil.


Zaujal vás pravdivý príbeh? Prečítajte si ďaľších 55 v novej knihe, ktorá je ideálnym darčekom aj na Vianoce!

“Kniha Kniha 55 pravdivých príbehov – Osudy ľudí okolo nás (Zdroj: Plnielanu)

 

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame