Pravdivý príbeh: Moja matka mi zviedla frajera!

Pravdivý príbeh

To, čo mi urobila moja matka, jej asi nikdy neodpustím (Zdroj: GettyImages)

Mala som 25 rokov, bola som po vysokej škole, vo svojej prvej práci a po boku som už takmer dva roky mala muža, o ktorom som si myslela, že s ním aj zostarnem. Lenže človek mieni, moja matka mení.

Mama, teda skôr sa mi žiadana nazvať ju iba krstným menom Veronika alebo niečím hanlivejším, ma mala skoro. Otehotnela ešte ako 16-ročná, porodila pár mesiacov po 17. narodeninách. Namiesto diskoték prišlo prebaľovanie. Nezávidím jej to. Aj napriek tomu, že som sa jej narodila, dokončila si strednú školu. Vyučila sa za kozmetičku a ku kráse mala vždy blízko, sama vyzerala ako modelka. Pamätám si, že si ma aj spolužiaci na škole doberali, že keby mohli, tak by si to rozdali s mojou mamou. Pubertiaci.

Problém bol iba v tom, že občas si vypila. Vtedy mi aj nepekne nadávala, vraj som jej pokazila život. Ako keby som ja mohla za to, že v skorom veku otehotnela! S otcom sa nikdy nezobrali, časom sa rozišli, avšak vychádzajú dodnes. Okrem mňa už nemala žiadne dieťa. Nuž, toľko o nej. Venovala sa práci, zveľadovaniu svojej vizáže a niekedy som mala pocit, že žije aj za mňa.

Nemala problém vyraziť si s kamoškami na diskotéku, občas sa stalo, že v nedeľu nadránom od nás potichu odchádzala nejaká jej mužská spoločnosť. Najskôr som ju za to neznášala a hanbila som sa, časom mi to bolo jedno a nakoniec som jej to nemala za zlé. Bola slobodná, atraktívna a úspešná, veď viedla vlastný kozmetický salón, ktorý vyhľadávali klientky z celého kraja.

Keď som jej predstavila môjho vtedajšieho priateľa Lukáša, ani len v najhoršom sne som si nepredstavovala, čo sa odohrá. Hneď po prvom podaní rúk sa začala správať koketne. Natáčala si tie jej dlhé havranie vlasy na nechty s dokonalou manikúrou a smiala sa ako koza. Vtedy som si to nevšimla, pri pohľade späť mi to je všetko jasné.

Po prvom stretnutí sama od seba navrhla, aby sme si vyšli všetci traja o týždeň do kina alebo na večeru, že chce s nami tráviť viac času a spoznať ho. Potešila som sa tomu a všetko sme dohodli. Do kina sme išli tak, že zatiaľ čo ja som mala rifle s mikinou, moja mama mala minišaty a lodičky. O dva týždne som ho pozvala k nám, lebo veď mal byť veľkonočný predĺžený víkend, tak nech sme u nás. Keď mal môj frajer v deň D prísť, tak zatiaľ čo ja som luxovala náš byt, mama sa pripravovala a parádila.

Takýchto situácii bolo viac. Časom sa čoraz viac strkala do nášho spoločného programu a keď mi Lukáš raz povedal, že moja mama je fakt kus a že aká je vtipná, tak som mala dosť a už som vybuchla. Spýtala som sa ho či nevidí, že ho zvádza! Vysmial ma, vraj som trúbka, ktorá žiarli na svoju vlastnú mamu. Krízu sme ustáli.

O mesiac mala mama narodeniny a pripravila menšiu oslavu v jednom vychytenom bratislavskom podniku. Všetko išlo ako po masle. Pekná výzdoba, dobré jedlo, veľa pitia, mama sexi ako nikdy predtým, no potom sa to stalo. Bolo niečo pred polnocou, zábava v plnom prúde, a o polnoci som chcela mame zagratulovať. Mala som pripravený pre ňu naozaj špeciálny darček – pozvala som jej obľúbeného slovenského speváka, aby jej o polnoci zaspieval pár pesničiek.

Bol to kamarát mojej bývalej spolužiačky, inak by som si to, pochopiteľne, nemohla dovoliť. Boli sme dohodnutí, že sa počkáme mimo podniku. Keď som ale išla po neho, videla som, ako si to v našom aute, ktoré parkovalo trochu ďalej od podniku, moja mama s niekým rozdáva. Keď som rozoznala obrysy toho muža, myslela som, že zinfarktujem. Veď to bol môj Lukáš!

Udalosti nabrali rýchly spád. Hádka, facka jemu aj tej štetke. Utekala som domov, zbalila si veci a odišla som k kamarátke. Domov som sa viac nevrátila. Našla som si podnájom a aj keď chceli so mnou nadviazať kontakt, odmietala som. Časom som sa dozvedela, že moja matka je tehotná. Nechcem ani vedieť, kto je otcom jej decka. Hanba, bolesť a krivda, akú som zažila, sa nedá ani opísať. Dodnes mi je z toho na vracanie.


Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame