Pravdivý príbeh: Našla som si ženatého milenca – a som nadmieru spokojná

Žena

thinkstockphotos.com

Žijem si tak, ako chcem a potrebujem. Keď je treba, viem použiť ostré lakte, otvoriť si ústa aj dupnúť nohou. Nebola som taká vždy. V mladosti som bola skôr utiahnutým dievčaťom, ktoré čakalo, kedy si ho niekto všimne a ocení. Či už to bolo v práci alebo vo vzťahoch. Často mi aj tak ostali len oči pre plač, pretože muža, ktorý mi učaroval, mi prebral niekto, kto sa nebál urobiť prvý krok a v práci som nedostala vytúžený projekt alebo povýšenie pre aktívnejšiu kolegyňu.

Keď ochorela mne blízka osoba, moje hodnoty aj zmýšľanie sa trocha pozmenili. Dala mi radu, podľa ktorej by sa ona riadila, ak by mala opäť tú možnosť. Ak niečo chceš, tak sa to neboj vziať, vypýtaťsi to, vyskúšať. Vždy je lepšie potom neskôr ľutovať niečo, čo si spravila, ako nariekať, že si niečo neurobila.

Neznamenalo to pre mňa, že teraz všetko, čo mám, zahodím a začnem žiť niekde na ostrove v Tichomorí. Nový postoj mi ale pomohol k lepšej práci a novým kontaktom. Dlhé roky som túžila robiťv gastro oblasti a naozaj mi to vyšlo. V práci nás bolo okolo stovky, každý vedel, čo má robiť, aj keď robil veľa, atmosféra bola vynikajúca. Moja robota bola rozdelená na dve časti. V kancelárii, a potom na stretnutiach s existujúcimi alebo budúcimi klientmi.


Mohlo by vás zaujať: 55 pravdivých príbehov – Osudy ľudí okolo nás


Bolo po víkende, keď mi šéf dohodil pracovné stretnutie so známym jeho známeho. Jemu sa ísť nechcelo, až tak mu na tom nezáležalo, ale usúdil, že ja by som vedela z toho vyťažiť celkom zaujímavý potenciál. Ani nevedel, akú mal pravdu, i keď sa to netýkalo firmy.

Richard bol vskutku zaujímavý muž. Krásne voňal, na pracovné stretnutie možno až príliš výrazne, a čo sa nedalo si nevšimnúť, mal na mieru strihanú košeľu aj sako, žiadna konfekcia. Stretnutie sa nieslo v uvoľnenom duchu, od pracovných povinností sme plynulo prešli aj na iné témy. Mala som pocit, že Richard so mnou miestami flirtuje. Pripadalo mi to divné. Obaja sme boli v približne rovnakom veku, ale od neho by som čakala, že bude opaľovať o polovicu mladšie dievčiny ako mňa. Je pravda, že sa mi páčil, ale na dôvažok bol ešte aj ženatý, ako som sa neskôr dozvedela.

Zo spolupráce napokon nič nebolo, ale Richard sa mi o dva týždne ozval, či by som s ním nešla do divadla. Má dva lístky, nemá ísťs kým, nechce, aby mu prepadli. Išla som. Odvtedy som s ním išla vždy, keď prišiel. Na obed, na neskorý obed alebo som sa vytratila z firmy o dve hodiny skôr, aby sme mohli stráviť chvíle u mňa na byte.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Mame asi šibe – najskôr mladší milenec, teraz sex na jednu noc


Vedela som, že ho doma čaká manželka a dve skoro dospelé deti. Ale čakali jeho. Nie mňa. Ja som mala svedomie čisté, nemusela som nikoho klamať, keď som sa s Richardom chcela stretnúť. Nezaujímali ma báchorky typu moja žena mi nerozumie, nemôžem sa rozviesť kvôli deťom a podobne. Ani som to po Richardovi nechcela a on bol rád, že nie som zbytočne komplikovaná. Možno preto, ani neviem ako a oslávili sme naše prvé výročie.

V tom čase o mojom vzťahu vedeli aj moji najbližší spolupracovníci. Čo ma prekvapilo, boli ich reakcie. Tí starší ma neriešili. Dokonca kolegyňa v mojom veku, ktorá v dvadsaťročnom manželstve už nevidela žiadnu útechu, o vášni ani nehovoriac, mi Richarda úprimne závidela. Ale mladšie kolegyne išli do mňa ako supy. Vraj kde som nechala svedomie. Richarda brali za chudáka, ale ja som taká istá, ak mi nevadí, že je neverník.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Mladší milenec mi vlial do žíl čerstvú krv


Len som sa na ne blahosklonne usmiala. Dievčatá ešte nevedia, o čom je život. A tak chápem, že v ich romantických predstavách, kde si myslia, že ich Peťko alebo Tomi s nimi ostane aždo konca života, som bola ja stelesnením zla. Najhoršie sa zachovala nová kolegyňa, ktorá k nám nastúpila po rozvode a môžem sa len dohadovať, že dôvodom bola pravdepodobne nevera jej manžela. Na vianočnom večierku to trocha prehnala s alkoholom a na dámskych toaletách mi z plných pľúc vykričala, čo si myslí o takých, ako som ja. Nech si ale spytuje svedomie ten, kto podvádza. Ja som si len vzala to, čo sa mi ponúkalo samo. Ak by som to neurobila ja, s Richardom by trávila horúce chvíle nejaká druhá. Preto aj píšem tieto riadky – aby si všetky tie moralistky uvedomili, že nevera je hlavne chyba toho, kto podvádza. Nie tej, s ktorou ich podvádza. Ja som zatiaľ spokojná. Z koláča som si povyberala len tie hrozienka v podobe spoločného času s niekým, s kým mi je dobre. Zvyšok nech si môže pokojne jesť niekto iný.


Vybrané príbehy si prečítajte aj v novej knižke 55 pravdivých príbehov – Osudy ľudí okolo nás. Kúpiť si ju môžete aj na Martinus.sk prípadne v ďalších kníhkupectvách.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, DG
Odporúčame