Pravdivý príbeh: Neuveriteľné, čoho je schopná žiarlivá žena

Matka

thinkstockphotos.com

Myslela som si, že s Andrejom to bude nastálo. Obaja sme už mali pár vzťahov za sebou a spoznali sme sa v čase, keď sme na tom boli každý dosť zle. Keď sme sa dali dokopy, povedali sme si, že už preskáčeme všetko a hlavne spolu.

Človek ale plánuje a život plány rád mení. Zo spoločného života, zo svadby aj z detí s Andrejom napokon zišlo. Andrej sa mi priznal, že sa s niekým zoznámil a už dlhšiu dobu o tejto osobe sníva a to aj keď sme spolu. Trocha zbabelé priznanie, vôbec neviem, načo mi to vešal na nos. Rozchod s ním prebehol o to rýchlejšie a ja som sa o to menej trápila.

Keďže sme s mojím už bývalým mali rozbehnuté nejaké spoločné aktivity, nemohla som ho nadobro zo svojho života len tak vymazať. Bolo spočiatku ťažké sa s ním stretávať.  Našťastie som si dosť skoro po rozchode našla nového priateľa, čo mi pomohlo k tomu, že som tieto veci zvládala v pohode.

Andrej sa napokon tiež dal dokopy s niekým novým. Nebola to tá, kvôli ktorej sa so mnou rozišiel. Čo bolo aj dobre, aspoň som voči dotyčnej neprechovávala žiadne negatívne pocity. Zato mňa Andrejova nová priateľka od prvého dňa neznášala. Nerozumela som tomu. Už prvé stretnutie s ňou bolo nanajvýš nepríjemné. V jedno sobotné dopoludnie sme na nich narazili v nákupnom centre. Ja som si išla s priateľom kúpiť niečo pod zub. Neviem, čo to Andreja napadlo, ale prisadli si rovno k nám. Renáta bola celý čas ticho a len na mňa zazerala. Andrej sa ju snažil ospravedlniť, že mala zlý deň.


Mohlo by vás zaujať: 55 pravdivých príbehov – Osudy ľudí okolo nás


Inak sa Renáta nesprávala ani keď sme potrebovali s Andrejom prebrať veci ohľadom obchodu. Celý čas len sedela v aute a zasa gánila na mňa. Večer mi prišla správa na mail, aby som nabudúce nestála pri Andrejovi tak blízko lebo si to so mnou Renáta vybaví ručne stručne. Mala som na sekundu pocit, že som sa vrátila v čase dvadsať rokov dozadu na strednú školu. Nikdy by mi nenapadlo, že sa Andrejovi páčia takéto prízemné ženy. Nereagovala som, celú správu som preposlala svojmu bývalému. Ten mi len napísal, že Renáta je temperamentná a nemyslela to tak, ako to vyznelo.

Bola som rada, keď sa nám podarilo obchod predať. Chcela som mať od Andreja a hlavne od Renáty čo najskôr pokoj. Už som sa s nimi ani viac krát nestretla, čomu som sa potešila. Menej ma tešilo, že sa mi začali strániť niektorí moji a Andrejovi spoloční známi. Nevedela som sa dopátrať príčiny. Neskôr som sa dozvedela, že ma Renáta ohovára, kade chodí. Chcela poštvať proti mne hlúpymi rečami ľudí, s ktorými som sa poznala dlhé roky. Žiaľ, zopár z nich jej aj uverilo a kontakt so mnou prerušilo.

Nikdy som sa nedozvedela, čo Renáte na mne tak veľmi prekáža. Kamarátky si myslia, že na mňa žiarli. Veď medzi mnou a Andrejom to bolo voľakedy vážne, možno sa bojí, že Andrej ku mne ešte nejaké city prechováva. No ale myslieť si to, je naozaj scestné.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Žiarlivá kamarátka ja takmer taká zlá ako žiarlivý manžel


Ja nemám snahu ani dôvod ju o niečom uisťovať. Najmä po tom, čo spravila naposledy. Môjmu priateľovi začali na sociálnu sieť chodiť správy vraj od neznámeho muža, s ktorým som mala mať pomer už v čase, keď sme boli spolu. Dotyčný o mne vedel zopár vecí, ktoré by úplne cudzí človek nemal odkiaľ vedieť. Podľa fotky som osobu vôbec nepoznala a celé to bola hlúposť. Zažila som však doma zopár horúcich chvíľ, kým som priateľovi vysvetlila, ako sa veci majú.

Myslím si, že profil si založila Renáta, ale dôkaz nemám žiaden. Od Andreja čo to o mne vedela, a tak pôsobila na začiatku celkom vierohodne. Nijako som celú vec však neriešila. Chcela som najprv kontaktovať Andreja, ale ešte by to Renáta vzala ako zámienku, že sa s ním chcem dať opäť dokopy. Nikdy neviete, čo v takej žiarlivej hlave skrsne. Ja chcem mať od oboch radšej pokoj a užívať si svoj normálny vzťah s mojím priateľom. Na zápletky a fiktívne konflikty ako z telenovely nemám chuť a už ani vek. Len sa trochu obávam, čo táto psychopatka vymyslí nabudúce…


Vybrané príbehy si prečítajte aj v novej knižke 55 pravdivých príbehov – Osudy ľudí okolo nás. Kúpiť si ju môžete aj na Martinus.sk prípadne v ďalších kníhkupectvách.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, ML
Odporúčame