Pravdivý príbeh: Muža som pristihla pri nevere, nič lepšie sa mi však nemohlo stať

Pravdivý príbeh, nevera

Pre niekoho je nevera tým najhorším možným zážitkom, mne však do života priniesla veľa dobrého (Zdroj: GettyImages)

Môj príbeh sa začal odohrávať pred 25-timi rokmi a trvá dodnes. Dovoľte mi však, aby som sa vám na úvod predstavila. Volám sa Simona, mám čerstvých 55 rokov a pochádzam z malebného východného Slovenska, kde pracujem ako pokladníčka v potravinách.

Už po skončení strednej školy som chcela lepší život. V mojom prípade však platilo úslovie, že človek mieni a muž mení. Hneď, ako sme si padli do oka s Robom, som prvýkrát v živote zažila, čo je to mať motýliky v bruchu. Robo totiž patril k najväčším fešákom, akých som kedy videla.

Spoznali sme sa na dedinskej zábave, slovo dalo slovo a potom sa to medzi nami rozbehlo rýchlosťou blesku. Doslova. Už po pár mesiacoch randenia som totiž zistila, že pod srdcom nosím dieťatko. A aj naša svadba bola vystrojená takmer okamžite. Naši by mi totiž nikdy neodpustili, ak by som sa stala slobodnou mamičkou. Robo však nemal dobrú povesť a časom sa mi dostalo do uší, že svoj šarm využíval naplno – bol to známy sukničkár. Aj napriek tomu som v kútiku duše verila tomu, že ho ja a aj naše dieťatko zmeníme.

Keď sa nám narodil Šimonko, tak som zažívala nádherné pocity, akoby sa mi z toľkej lásky roztápalo srdce. Veru, to pochopí iba matka. Prvé roky sme žili u mojich rodičov, ktorí stále pracovali. Ja som zažívala krásne obdobie a dokonca nám to dobre fungovalo aj s Robom. Asi to bolo kvôli tomu, že som mu dovolila chodiť s kamarátmi na pivo. Nechcela som totiž, aby sa cítil byť zviazaný a aby nutne sedel doma len preto, že mu to ja kážem. Chcela som mu dať voľnosť a verila som, že sa mi to v dobrom vráti v podobe jeho lásky.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Pravdivý príbeh: Zamiloval som sa do ženy vo veku mojej matky – rodičia to nevedia stráviť!

S odstupom času to hodnotím tak, že som bola poriadna naivka. Najskôr som ignorovala šepoty a šuškania, ktoré kolovali po dedine, že ho videli na rôznych miestach s rôznymi ženami. Bola som presvedčená, že je v práci alebo na fuške a zarába peniaze na to, aby sme si mohli postaviť náš vysnívaný domček.

Žiaľ, v tom čase neboli ešte mobily. Náš Šimonko zrazu dostal vysoké horúčky, ktoré sa mi nedarilo zraziť ani zábalmi, ani studenou sprchou. Rozhodli sme sa, že pôjdeme na pohotovosť. Požiadala som o odvoz suseda, ktorý vlastnil auto. Nakoniec som s malým musela zostať v nemocnici.

Najskôr lekári hovorili o piatich dňoch, našťastie sa však Šimonkovi polepšilo natoľko, že už po troch dňoch nás prepustili domov. Nemala som sa ako spojiť s rodičmi ani s manželom Robom, nezostávalo mi preto nič iné, ako ísť naspäť domov aj so Šimonkom v kočiari autobusom. Bola som však silná a odhodlaná matka urobí pre svoje dieťa čokoľvek.

Na autobusovej stanici som však myslela, že sa mi zrúti celý svet. Doteraz si pamätám tie silné emócie, ktoré mnou lomcovali – hnev, zúrivosť, sklamanie, pocit zrady, bezmocnosť. „Vidím dobre či sa mi to len sníva?!“ vírilo mi vtedy hlavou. Robo oblečený v rifľovej bunde odo mňa sa tam cmúľal s nejakou dlhovlasou brunetkou. Okamžite som vystrelila ako raketa smerom k nim.

Predviedla som takú scénu, že by sa za ňu nehanbili ani hollywoodski filmári. Neviem však, kto z nás troch bol viac prekvapený. Ja ako podvedená žena, neznáma bruneta, ktorá očividne o mne a našom dieťati nič netučila alebo Robo, ktorého som prichytila priamo pri nevere. Najsmiešnejšie bolo, ako začal koktať, že to tak nie je a že to je len kamarátka. No vzápätí mu letela facka nielen z mojej ruky, ale aj milenkinej. Či chcel, či nechcel, Robo si ešte v ten deň musel zbaliť tašky s vecami a pratal sa k svojim rodičom.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Pravdivý príbeh: Rande a nový vzťah na dôchodku? Toto už nikdy nechcem zažiť

Jedného dňa stála pred našim domom tá brunetka – milenka, ktorej som dávala všetko za vinu. Zistila si, kde bývam a prišla sa mi osobne ospravedlniť a vysvetliť mi, že o mne nevedela. Vykľula sa z nej celkom milá slečna menom Alexandra, s ktorou sme si mali čo povedať celé hodiny. Začali sme sa vídať pravidelne a z bývalej sokyne v láske sa časom stala moja najlepšia kamarátka.

Dnes je to dokonca krstná mama môjmu druhému dieťatku – synčekovi Adamovi. Naše priateľstvo trvá už neuveriteľných 25 rokov a Alexandra stála pri mne v mojich najlepších aj najhorších životných situáciách. Každému by som dopriala takúto kamarátku. Neviem, ako by dopadol môj život, ak by som zostala s Robom. Som však rada, že všetko je práve tak, ako je. Získala som totiž niečo oveľa lepšie. Nového muža – lásku svojho života, ktorej môžem konečne dôverovať, a tiež vynikajúcu priateľku.

Pravdivé príbehy nájdete aj na našom YouTube kanáli

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame