Pravdivý príbeh: Až pri druhom manželovi som našla niečo, o čom som ani nesnívala

Manžel bozkávajúci manželku

Sebavedomie som našla až pri druhom manželovi (Zdroj: GettyImages)

Môj manžel nemal rád výstrednosť. V prejave, v živote a najmä na ženách. Miera citlivosti bola u neho pomerne veľká. Prekážal mu aj obyčajný rúž či pár centimetrové opätky. Ja som nebola úplne prírodný typ. Mala som rada módu a bavilo ma experimentovať s účesmi.

Manžel bol iný ako ostatní muži. Takí, čo si ledva všimli, keď ich polovička zmenila vlasy. Ten môj to v lepšom prípade komentoval prevrátením očí, v tom horšom skritizovaním a prednáškou o vyhodených peniazoch. Po čase som akosi automaticky pod mužovým vplyvom odsunula seba a svoje potreby na vedľajšiu koľaj. Venovala som sa rodine, ale manželstvo medzi nami bola už len formalita. Keď deti vyrástli, manžel spravil to, na čo by som nikdy nenabrala odvahu. Požiadal o rozvod, ale paradoxne som nepociťovala šťastie. Bála som sa, čo bude, ako bude.

Z manželstva som si odniesla dve krásne deti, vyliečenie z romantiky a sebavedomie na bode mrazu. Neverila som, že sa mi po rozvode podarí život opäť naštartovať. V tomto mi veľmi pomohla moja sestra, ktorá mi nedovolila ľutovať sa, ale pozerať sa dopredu a tešiť sa z toho, čo príde. A ono to niečo naozaj prišlo.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Po smrti manželky som sa po druhý raz zaľúbil


Náš klient zavolal na vianočný večierok zopár zamestnancov z firmy, kde som pracovala aj ja. Bola som medzi pozvanými. Hoci sa mi veľmi nechcelo, zo slušnosti som išla. Potešila som sa, keď som na večierku stretla Jozefa. Pracoval u klienta, vnímala som ho a bol mi celkom sympatický. Keďže naše cesty sa pravidelne stretávali kvôli práci, po čase sa z nás stali aj kamaráti mimo robotu.

Jozef akurát prechádzal rozvodom, a tak som bola jeho bútľavou vŕbou. Veľmi dobre som si ešte pamätala na pocity, ktoré mnou lomcovali pri mojom rozchode s manželom. Jozef mal v manželstve podobný problém ako ja. Jeho žena čakala, že sa z Jozefa stane poslušný manžel ťuťmák, ktorý potlačí svoju osobnosť a zabudne na svoje túžby.

S Jozefom som postupne trávila toľko času, že sa náš vzťah prirodzene preklopil z kamarátskeho do milostného. Bolo to, akoby som mala opäť dvadsať. Jozef bol skvelý partner, milenec, spoločník. Začali sme spolu cvičiť, moderne sa obliekať, chodievať z času na čas do barov, baviť sa. Na niekoho sme možno pôsobili ako – chceli starí mladými byť. Nám však bolo skvele.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Vydala som sa druhýkrát. Za toho istého muža


Na moje narodeniny ma Jozef prekvapil a zaplatil mi profesionálne fotenie. Vedel, že to bol môj veľký sen, spraviť si profi fotky na pamiatku. Pri bývalom manželovi som si také niečo nemohla dovoliť a tiež som neverila, že by sa výsledok páčil mne alebo nedajbože niekomu z okolia. Jozef bol v tomto úžasný. Dával mi komplimenty, hocikedy si zmysel. Doslova som pri ňom kvitla a verila si.

Všimli si to aj moji blízki. Niektorí na zmenu reagovali pozitívne. No našli sa aj takí, čo ma za chrbtom ohovorili. Vraj je moje oblečenie príliš výstredné, opätky príliš vysoké a vlasy príliš blonďavé. Mne to bolo jedno. Viem, že som sa takáto páčila Jozefovi a hlavne sama sebe.

Ľutujem, že som v prvom manželstve prestala byť sama sebou a nechala muža, aby rozhodoval, ako sa budem obliekať a vyzerať. Našťastie mi do života vstúpil Jozef a aj s jeho podporou som konečne takou ženou, akou som vždy chcela byť.


Plní elánu aj na Facebooku: Buďte v obraze a nenechajte si ujsť už žiadny zaujímavý článok

Zdroj: Plnielanu.sk
Odporúčame