Pravdivý príbeh: Spory o dedičstvo nás rozhádali, so súrodencami sa nerozprávam

Žena

gettyimages

Naša rodina držala vždy pokope. Rodičia nás vychovávali s veľkou láskou a už od detstva nám vštepovali, že rodina je na prvom mieste, nech sa deje čokoľvek. Ja aj moji dvaja bratia sme teda držali vždy spolu a pomáhali si v každej situácii.

Boli sme už dospelí a každý z nás mal svoju rodinu. No aj napriek tomu sme sa pravidelne stretávali, trávili sme spoločne letné dovolenky a naše deti boli aj dobrými priateľmi. Myslela som si, že to takto bude navždy. Bola som nesmierne hrdá na to, aký máme medzi sebou vzťah.

Vždy keď som počula o sporoch medzi súrodencami, tak som len mávla rukou. Myslela som si, akí sú tí ľudia hlúpi, keď sa hádajú o peniaze alebo iné nepodstatné veci. Na druhej strane mi ich bolo veľmi ľúto, pretože si neuvedomovali, že rodina musí byť prvoradá.

Ja som mojím bratom bezhlavo verila úplne vo všetkom. Nikdy som nezapochybovala o tom, že sú to lojálni a féroví ľudia, ktorí by ma nikdy nezradili. Život to však zariadil inak a to, čím som si bola najviac istá, sa začalo rozpadávať ako domček z karát.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Sestra na mamu kašľala, ale na dedičstvo ani náhodou


Začalo sa to smrťou nášho milovaného otca, ktorý bol dlhé roky ťažko chorý. Svoj boj napokon prehral, čo nás všetkých veľmi zasiahlo. Upokojovala ma myšlienka, že v tejto ťažkej situácii nie som sama a mám sa na koho obrátiť. Žialili sme teda spoločne.

To som však ešte nevedela, že bratia začali poza môj chrbát kuť pikle. Dodnes si neviem vysvetliť, čo ich to napadlo, no začali každý deň navštevovať našu mamu, ktorá už tiež mala svoj vek a takisto bola veľmi chorá. Tvárili sa, akí sú dobrí synovia a mňa ohovárali, že sa vôbec o nich nezaujímam a mamu nenavštívim, ako je rok dlhý.

To však nebola pravda. Mala som prácu, ktorá ma vyčerpávala. Doma som mala tri nedospelé deti a manžela, o ktorého sa bolo treba starať. Na rozdiel od bratov, keďže jeden bol nezamestnaný a druhý na invalidnom dôchodku. Navyše oni bývali v tom istom meste, ako naša mama.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Jedna dcéra nenávidí druhú – ako ich mám udobriť?


Mohli ju tak navštevovať každý deň. Aj tak nemali, čo iné na robote. Pracovať sa ani jednému z nich nechcelo a ich manželky boli dosť hlúpe na to, aby ich obskakovali. Bratia si tak dlhé roky žili ako v bavlnke. Ja som to tak ľahké nemala.

Napriek povinnostiam som mame každý večer aspoň zavolala. Myslela som si, že telefonáty stačia, veď som sa pravidelne uisťovala, či jej nič nechýba a na svoju obranu musím povedať, že sme občas prišli aj na návštevu.

Očividne to však nestačilo a táto situácia sa naozaj vyhrotila. Bratom som stále verila a o ich zajačích úmysloch som nemala ani poňatia. Povedala mi to až mama, keď sme ju prišli aj s deťmi pozrieť cez vianočné sviatky. Vyčítala mi, že bratia majú pravdu a ja na ňu kašlem a vôbec sa nezaujímam. Nechápala som však o čom hovorí.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Potom mi to došlo. Bratia sa očividne proti mne spikli. Snažili sa mame vsugerovať, aká som zlá dcéra. Mama týmto ich intrigám uverila a prepísala dom aj pozemky na bratov. Povedala, že si nezaslúžim zdediť tretinu majetku, keď prídem raz za pol roka. Bratia sú vraj u nej každý deň. Chodia jej nakúpiť, upratujú jej a starajú sa o ňu. Toto rozhodnutie však nebolo voči mne fér.

Cítila som sa veľmi dotknutá. Som si však istá, že toto bol len výsledok nátlaku bratov. Určite ju dlho prehovárali, pretože takéto niečo sa na ňu vôbec nepodobá. Vždy tvrdila, že musíme držať spolu a nakoniec sa takto nechá zmanipulovať?

Nakoniec sa stalo najhoršie. Bratia byt predali a mamu presunuli do domova dôchodcov. Je mi to ľúto, pretože doplatila na svoju dobrotu. To, čo jej spravili, bola čistá vypočítavosť. Všetko mali dopredu premyslené. Vedeli, že ja by som s tým nikdy nesúhlasila a tak museli vymyslieť plán, ako sa ma zbaviť. No ja verím, že sa ja i moja mama ešte dočkáme spravodlivosti. Vzťah k bratom však utrpel veľké rany.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdroj: gettyimages, gettyimages, TV
Odporúčame