Pravdivý príbeh: Takmer som prišla o manžela, o romániku sa nesmie nikdy dozvedieť

Zamyslená žena

Kvôli nerozvážnosti som takmer prišla o svoje manželstvo (Zdroj: GettyImages)

Väčšina z nás si myslí, že u susedov je tráva zelenšia. Aj ja som bola dlho presvedčená o tom, že môj muž je neschopné nemehlo, ktoré je na míľu vzdialené od hrdinov romantických filmov. Túžila som po princovi, ktorý ma bude nosiť na rukách a urobí pre mňa všetko, čo chcem. Keď mi môj muž na štyridsiatku miesto kytice ruží daroval vysávač, myslela som si, že sa zosypem.

Veľmi sa to dotklo môjho ega: „Si myslíš, že som tu len preto, aby som neustále upratovala a varila?“ Osopila som sa naňho pred celou rodinou. Ten vysávač som si želala. Bol drahý a výkonný. Len som si myslela, že mi ho manžel venuje pri inej príležitosti. Rozplakala som sa a ušla z vlastnej oslavy. Fero nechápal, čo sa deje. Po nevydarenej oslave chodil okolo mňa ako okolo tlakového hrnca. Bál sa, že opäť vybuchnem.

V noci po nevydarenej oslave som sa prihlásila na internetovú zoznamku. Pevne rozhodnutá Fera vymeniť za skutočného muža, ktorý bude rozumieť ženám. Keby som to povedala kamarátke, určite by ma vysmiala, tvrdiac, že takého chlapa určite nenájdem. Ale ja som tvrdohlavá. Pokiaľ si niečo zaumienim, nikto ma nepresvedčí o opaku. Aj keď sa neraz musím poučiť na vlastných chybách.

Čoskoro som si začala písať s Michalom. Mladým tridsiatnikom, ktorý vyzeral priam dokonale. Cez deň som mu nepísala, ale noc, keď Fero zaspal pred televízorom, patrila nám. Správy čoskoro vystriedali telefonáty. Do Michala, mojej virtuálnej lásky, som bola zamilovaná ako kôň do kopy sena.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Pre pravú lásku ma okolie ohovára – ale ja som šťastná


Teda v mojom prípade kobyla. Ako som si neskôr nadávala. Nevedela som sa dočkať prvého stretnutia. Michal ma čakal v malej kaviarni. Na stretnutie som sa tešila a zároveň bála. Bola som od neho staršia o desať rokov, vydatá, s dvoma pubertiakmi, ktorí nevedeli čo od radosti. V telefóne vrásky nevidno.

Aj bežné problémy každodenného dňa pri počúvaní milostných básní ostávajú na míle vzdialené. Cítila som, že obdobie, najkrajšej mladosti sa vyparilo do neznáma. Objavili sa prvé vrásky, mala som pár kíl navyše. Pýtala som sa samej seba. Bude ma mať rád?

Michal bol pekný muž, ktorý mi hneď dal najavo, že som krajšia než na fotografii. Po prvej kávičke mi vyznal lásku a po nej sme skončili uňho v podnájme. Hanbila som sa. Podviedla som muža a necítila som sa dvakrát príjemne. Zabudla som na svedomie a pokračovala v milostnom romániku.

Michal bol milý, snažil sa, skladal mi básne, ale bol absolútne nepoužiteľný pre praktický život. Pomaly si začal odo mňa požičiavať peniaze. Raz to bolo na nezaplatenú faktúru za telefón, druhýkrát chcel mame kúpiť kyticu, ďalší raz nemal na nájom. Za polroka našej intenzívnej známosti som mu postupne požičala takmer tritisíc eur.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Pre lásku na staré kolená ma okolie odsúdilo – ale stálo to za to


Keď som mu už viac nechcela požičať, pretože som nemala z čoho, veľmi sa urazil. Tak som to v slzách ukončila. Lož má krátke nohy a čoskoro som sa dozvedela, že Michal si veľmi rád zháňa sponzorky pre svoj nákladný život. Sklamanie bolelo, ale čas všetko lieči.

Veľmi som sa bála, že sa o tom dozvie môj muž a ja stratím to, čím som kedysi tak opovrhovala. Muža, ktorý bol pri mne, keď mi umierala mama, muža, ktorý mi urobil priestor, aby som popri dvoch malých deťoch mohla študovať na vysokej škole. Začala som sa na svojho manžela pozerať inak.

Videla som, ako sa snaží a i keď mi naposledy povedal, že ma miluje v deň narodenia mladšieho syna, vedela som, že jeho láska je na pevných základoch. Vedel, ktorú značku kávy mám najradšej. Každé ráno ustlal postele a neodišiel z domu bez toho, aby mi dal bozk na čelo.

Do svojho muža som sa zamilovala ešte raz. Láska nie je vzplanutie hormónov, ale voľba, ktorú potvrdzujem každý deň. Pochopila som, že skutočná láska sa neprejavuje v romantických gestách, ale v maličkostiach. Pretože práve z nich sa skladá obyčajný život.


Plní elánu aj na Facebooku: Buďte v obraze a nenechajte si ujsť už žiadny zaujímavý článok

Zdroj: Plnielanu.sk
Odporúčame