Recepty, na ktoré ste čakali: Varíme s láskou

Varíme s láskou

ipark.sk

Premýšľate už dlhší čas nad tým, že by ste sa chceli stravovať zdravšie? No neviete, ako na to, kde a s čím začať? Práve pre vás je potom vhodná kniha Varíme s láskou. Jej cieľom je pomôcť vám pri prvých krokoch pri zmene stravovania a odpovedať na otázky, s ktorými sa pri zmene vášho stravovania môžete stretnúť. No hlavne práve vďaka receptom, ktoré kniha obsahuje, sa naučíte variť jednoducho, zdravo a chutne.

Kto neodolá svojej zvedavosti a túžbe po poznaní, neoľutuje, pretože sa vďaka knihe Varíme s láskou dozvie, ako jednotlivé druhy potravín a spôsoby tepelnej úpravy pokrmov ovplyvňujú jednotlivé orgány tela, ako aj naše emócie a to, ako sa cítime. Teória piatich elementov vás naučí, ako prostredníctvom jednotlivých potravín môžete priaznivo ovplyvniť vaše orgány.

Tradičná čínska medicína zostavila týchto nasledujúcich 5 elementov: drevo, oheň, zem, kov, voda. Každý element má názov podľa prírodniny alebo živlu, ktorý má rovnaký druh energie. Tieto elementy sa tiež cyklicky menia a striedajú. Rovnako tak aj ich energia, ktorú v sebe nesú. Každý element predstavuje určité obdobie kalendárneho roka, fázu dňa, obdobie ľudského života. Okrem toho ku každému elementu sú priradené určité orgány tela, ktoré majú rovnakú energiu ako element.

Varíme s láskou je moderná kniha od profesionálnych poradcov zdravého životného štýlu pre tých, ktorí pochopili, že ak chcú mat kvalitný a zdravý život, musia začať zmenou stravovania. Jedlá navarené z prirodzených potravín a s láskou nemusia nikoho postaviť do situácie, kedy si bude vyberať, či jesť chutne, alebo zdravo. Možné je oboje. Sú tu recepty, na ktoré ste čakali…


Tiež by vás mohlo zaujať: Neviete, čo doma navariť? Je tu Babičkina kuchárka nad zlato


Vedeli ste, že?

Banán skonzumovaný v zime spôsobí, že vám bude ešte chladnejšie, nakoľko má ochladzujúcu energiu a jeho účelom je poskytnúť obyvateľom tropických oblastí, kde rastie, ochladenie? Takisto pôsobí aj citrón. Občas si ho do čaju pokojne dajte, pridajte však aj škoricu, ktorá má zahrievajúce účinky.

Zdroj: ipark.sk, iPark, PR článok
Odporúčame