Nevyhadzujte papierové rolky od toaletného papiera: 8 tipov, ako ich viete šikovne využiť

Rolky z toaletného papiera sa hromadia v každej domácnosti (Zdroj: Freepik/freepik)

Rolky z toaletného papiera sa hromadia v každej domácnosti. Ak ste šetrný a ekologický typ, ktorému je ľúto ich hodiť len tak do koša, máme pre vás zopár tipov na to, ako ich môžete efektívne využiť. A pritom nemusí ísť nutne len o kreatívne popoludnie, ktoré strávite s deťmi.

Mini kvetináčik

Papierové rolky ako ideálne prostredie pre predpestovanie sadeníc? Áno! Z rolky behom chvíľky vytvoríte malý kvetináč. Stačí, ak rolku z jedného konca nastrihnete na štyri časti do hĺbky asi 2 centimetrov. Potom kúsky preložte, čím vytvoríte pevné dno.

Takéto papierové nádobky postavte na vhodnú podložku alebo tácku, kde ich budete môcť pohodlne polievať. Naplňte ich výsevným substrátom, vložte semienko a prikryte ďalšou vrstvou zeminy. Nezabudnite na pravidelné polievanie…

Preč s hmyzom

Otravný hmyz nemá nikto rád. Ak hľadáte trik, ktorý vám pomôže v boji s muchami či komármi, skúste si pripraviť podomácky vyrobenú lepkavú mucholapku. Stačí len oblepiť rolku kúskami obojstrannej pásky a umiestniť ju na vhodné miesto.

Pomoc stromčekom

Ak ste si len v minulej sezóne vysadili do záhrady mladé stromčeky, určite si zakladáte na tom, aby sa im nič nestalo. Už pri jarnom kosení môže prísť nedopatrením k nešťastiu, preto sa vopred pripravte. Využite rozrezanú rolku z toaletného papiera na ochranu krehkých stromčekov. V čase kosenia túto šikovnú pomôcku umiestnite dolu ku kmeňu a zabráňte tak škodám z nepozornosti.

Nakŕmte vtáčiky

Hoci tohtoročná zime nie je taká krutá, s príchodom jari je potrebné myslieť aj na malé úbožiatka, ktoré hľadajú potravu. Urobte z papierovej rolky primitívne kŕmidlo pre vtáčiky – postačí, ak rúrku potriete lojom a obalíte ju v semiačkach. Takto pripravenú rolku nastoknite na akúkoľvek vetvičku, malý hladoši si ju určite nájdu.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Hračku pre mačičku vyrobíte takto super jednoducho: Stačia vám iba dve veci, ktoré isto máte doma

Bezpečne na piknik

Čoskoro je tu obdobie prvých jarných posedení v prírode. Ak sa na nejaké chystáte, tento tip zaručene oceníte. Papierová rolka sa totiž hodí ako ochrana čepele noža – vytvoríte si tak primitívny obal na nožík, vďaka čomu predíďte prípadnému zraneniu či prerezaniu batožiny. V prípade nožíkov s dlhšou čepeľou odporúčame siahnuť po rolke z kuchynských utierok.

Núdzový podpaľač

Sezóna grilovania a opekačiek v prírode je za pár mesiacov tu. Ak nechcete riešiť večný problém so zakladaním ohňa, uložte si náš ďalší tip – vytvorte si vlastný podpaľač, ktorý môžete mať po ruke kedykoľvek. Postačia vám na to prázdne rolky, ktoré naplníte starým papierom či vetvičkami. Oba konce prelepte, aby ste náplň nevytratili a hor sa za dobrodružstvom!

Organizácia domáceho papiernictva

Máte doma mnoho rozbalených roliek darčekových papierov, ktoré neviete pohodlne uskladniť? Skúste trik s papierovou rolkou. Navlečte ju na rolku papiera, ktorý sa jednoducho prispôsobí jej tvaru a nebude sa voľne rozpadať.

Taktiež môžete rolky využiť aj ako archív pre výkresy vašich ratolestí – zrolované ich ľahko uskladníte bez toho, aby sa zničili.

Praktický úložný priestor

Potrebujete si zorganizovať drobnosti, ktoré máte len tak voľne pohodené na stole či v zásuvke? Na to sa skvelo hodia papierové rolky. Stačí, ak jednu stranu rolky uzatvoríte (podobne ako pri výrobe mini parenísk na sadenie semiačok) a provizórnu krabičku naplníte drobnosťami. Môžete ich rôzne dozdobiť, zlepiť k sebe… Fantázií sa medze nekladú.

Sledujte náš Instagram

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame