Zafarbili sa vám plastové misky od potravín? Vďaka týmto trikom budú opäť ako nové!

Plastové misky budú s týmito trikmi dokonale vyčistené (Zdroj: Freepik/ miksturaproduction)

Niektoré druhy potravín zvyknú kvôli svojej sýtej farbe zafarbiť aj plastové nádobky. Plast je pórovitý a tak sa na ňom sfarbenie ľahko usadí. Či už ide o prírodné sýte farby, ako napríklad v prípade cvikly, kurkumy či zázvoru alebo umelé, ktoré sa používajú na rôzne hotové jedlá, nemusíte zúfať. S týmito jednoduchými trikmi miskám či nádobám navrátite ich pôvodný vzhľad. Ešte ľahšie ich vyčistíte, ak zasiahnete čo najskôr.

Sódou bikarbónou

Pri tejto metóde budete na čistenie potrebovať starú dobrú sódu bikarbónu. Posypte dno misky 1 – 2 PL sódy bikarbóny a pomaly prilievajte teplú vodu, kým nevznikne pasta. Pasta by mala mať hustejšiu konzistenciu, aby sa neroztekala a zároveň sa dala dobre roztierať.

Pastou dobre potrite celú misku a nechajte pol hodinu pôsobiť. Potom misku poutierajte vlhkou handričkou a dobre vydrhnite spodok misky. Misu opláchnite a umyte v teplej vode prostriedkom na riad.

Pomôže aj sóda bikarbóna (Zdroj: Freepik/freepik)

Dezinfekčným gélom

Tento spôsob čistenia je pomerne nezvyčajný, no prekvapivo funguje. Škvrny dobre potrite dezinfekčným gélom na ruky. Nechajte pôsobiť 45 minút. Vylejte gél a poutierajte misku navlhčenou papierovou utierkou. Potom misku umyte ako obyčajne.

Misku umyte (Zdroj: Freepik/atlascompany)

Cukrom a ľadovými kockami

Vyskúšať môžete aj nasledujúci postup, pri ktorom použijete cukor, prostriedok na riad a kocky ľadu. Vsypte do misky štvrť hrnčeka cukru. Pokropte dostatočným množstvom prostriedku na riad, prilejte zopár lyžíc teplej vody a vhoďte aspoň 5 kociek ľadu.

Nechajte pôsobiť, kým sa ľad nerozpustí. Misku následne vyprázdnite a vydrhnite vlhkou handričkou. Misku opláchnite teplou vodou.

Vyskúšajte čistenie cukrom (Zdroj: Freepik/HandmadePictures)

Stáva sa vám, že sa vám zafarbia plastové misky od jedla?

Sledujte náš Facebook

Zdroj: plnielanu.sk, thekitchn.com
Odporúčame