Schudnite rýchlejšie: Pomôžu vám tieto vône

chudnutie

photl.com

Vianoce a s nimi množstvo kalórií sa blížia, preto chudnime už teraz ako sa len dá. Podľa odborníkov môže pomôcť pri znižovaní váhy aj vôňa. Takže hor sa na nákup aromatických sviečok a ideme si užívať voňavý advent!

Pepermint

Odháňa chuť na sladké a celkovo znižuje apetít. Aj preto sa zvykne pridávať do žuvačiek.  Keďže je príjemnou sviežou vôňou, pokojne si ním môžete prevoňať celý byt. Ak chcete jeho účinky ešte viac umocniť, zalejte si pepermintový čaj a pite ho aspoň 2 razy za deň.

Citrusy

Pomaranč, grep a citrón vraj pomáhajú nášmu telu vylučovať hormóny šťastia, ktoré sú typické pre stav zamilovanosti. A o zamilovaných je jasné, že viac kŕmia dušu a srdcia ako žalúdok. Takže práve vďaka tomu nás tieto vône držia ďalej od chladničky. A navyše potláčajú pocit únavy, čo sa počas krátkych zimných dní tiež hodí.


Tiež by vás mohlo zaujať: Vyvarujte sa najčastejších chýb pri chudnutí!


Vanilka

Má naozaj prenikavú vôňu, ktorou dokáže naše telo presvedčiť, že sladkosti už malo. Ak si jej doprajete dosť vo vzduchu, nemusíte jej hľadať miesto na tanieri. Jej sladkastá chuť sa vám totiž cez nos dostane až do úst a po čase budete mať jej sladkú chuť aj na jazyku a to bez zbytočných kalórií. Vanilkové  sviečky vytvoria u vás doma príjemnú vianočnú atmosféru.

Škorica

Tá síce chuť do jedla zvyšuje, no zároveň znižuje metabolizmus. Je vynikajúcim spoločníkom, keď nie ste naučená jesť pravidelne. Jej vôňa vás naučí počúvať svoj žalúdok a zamestnávať ho pravidelne. Ak ho k tomu vyťažíte správne, kilá navyše odídu aj napriek tomu, že sa nebudete trápiť pocitom hladu!


Tiež by vás mohlo zaujať: Nebezpečné ovocie: Zabijak vašej diéty?


Borovica

Vyčarí  vianočnú pohodu, aj pocit sýtosti. Jej vôňa pôsobí veľmi upokojujúco nielen na telo, ale aj na žalúdok, ktorý cez oči vidí zvyšky v hrnci, ktoré mu nechcete dopriať. Táto vôňa síce neodplaší apetít, ale zato upokojí rozhnevanú pažravosť.

Levanduľa

Zrejme ju poznáte ako skriňové strašidlo na mole, no rovnako dobre vie postrašiť aj chuť na sladkosti, či také zbytočné prežúvanie. Pri jej vôni sa nemusíte obávať sadnúť si k televízii, že budete musieť bojovať s nutkaním niečo za každú cenu hryzkať. Často je to totiž mylný pocit, ktorý nás napriek tomu, že sme sýti obťažuje a nedá nám pokoj, kým mu neulahodíme vrecúškom čipsov alebo orieškov. No a pred takýmto zbytočným prežúvaním nás dokáže ochrániť práve vôňa levandule.

Zdroj: photl.com, photl.com, Pippa
Odporúčame