Prehľad našich najobľúbenejších termálnych kúpalísk: Užite si relax ako sa patrí!

Termálny park

V zimnom období bude kúpeľ v termálnej vode nevšedným zážitkom (Zdroj: GettyImages)

Len si to predstavte, vonku je poriadna zima, mínusové teploty a vy si túto zimnú krásu užívate po krk ponorení do teplučkej vody. Stúpajúca vodná para vám zohrieva aj tvár a v liečivom kúpeli príjemne relaxuje vaše telo i duša zároveň. Verte, toto vôbec nemusí byť iba predstava.

Na Slovensku máme niekoľko termálnych kúpalísk, ktoré fungujú celoročne. A práve v zimnom období poskytuje kúpeľ v termálnej vode nevšedný zážitok. Nielenže si výborne oddýchnete, ale pri troche šťastia budete môcť priamo z vyhriateho bazéna pozorovať padajúce snehové vločky…

1. V Thermal parku Bešeňová načerpáte novú energiu

Jeden z najobľúbenejších vodných rajov na Slovensku nájdete na Liptove, len asi dvanásť kilometrov od Ružomberka. Liečivá geotermálna voda pôsobí blahodarne na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, na močové cesty aj na psychické zdravie. Dámy určite ocenia tiež priaznivý vplyv na pokožku. Voda obsahuje lítium, vápnik, horčík, sodík, draslík, železo, mangán a veľké množstvo síranov a ďalších minerálov.

Celoročne je otvorených hneď niekoľko vonkajších bazénov s masážnymi dýzami, v rámci nich aj relaxačný bazén s aquabarom a rekreačný bazén s plaveckými dráhami. Nechýbajú vírivky, tobogany ani oddychovo-relaxačná zóna a sauny. K atrakciám patrí napríklad vodná smršť, vírivka s Amazóniou, vodná masáž chodidiel, turecká mydlová masáž či Bešeňovské skaly. Teplota vody je od 27 do 38 stupňov Celzia.

2. Thermal park Vrbov sa môže pochváliť jednou z najlepších minerálnych vôd

Termálne kúpalisko vo Vrbove ťaží z výbornej polohy. Nájdete ho sedem kilometrov od Kežmarku a ponúka krásne výhľady na tatranské končiare. Pokojne tak môžete lyžovačku v Tatrách striedať s relaxom v termálnej vode, ktorej teplota dosahuje až 38 stupňov Celzia.

Voda z Vrbova je považovaná za jednu z najlepších minerálnych vôd v strednej Európe, pretože má priaznivý účinok na liečbu až 12 ochorení a je vhodná aj na pitie. Jej blahodarné pôsobenie oceníte napríklad pri reumatických ochoreniach, srdcových chorobách, poinfarktových stavoch, cievnych ochoreniach či astme. Počas zimnej sezóny bývajú otvorené bazény s čistou aj geotermálnou vodou, s dýzami na relax i s dráhami na plávanie.

3. Aquapark Meander Oravice je jediným svojho druhu na Orave

Orava je čarovná. Presvedčíte sa o tom aj v termálnom parku pri Vitanovej, kde zo zeme vyviera vysokomineralizovaná voda s obsahom železa. Ide o jedinú lokalitu s prírodnou geotermálnou vodou na Orave.

Termálny park sa nachádza v tesnom susedstve obľúbeného lyžiarskeho strediska, takže aj tu sa môžete bezprostredne po lyžovačke zrelaxovať v bazénoch. Voda v nich má od 34 do 38 stupňov Celzia a otvorené bývajú do neskorého večera. Priamo pri kúpaní sa môžete kochať pohľadom na malebné končiare Roháčov a užívať si zimnú idylu.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Karola L.-M. (@ami911911)


Mohlo by vás zaujať: Prehľad slovenských kúpeľov, ktoré by ste mali navštíviť: Ohúria liečivou vodou, jedinečnou architektúrou aj krásnymi prechádzakmi


4. Termálna voda v AquaCity Poprad pomáha pri mnohých problémoch

Aquapark s vonkajšími a vnútornými bazénmi s termálnou vodou s teplotou 28 až 38 stupňov Celzia a množstvom vodných atrakcií sa takisto pýši celoročnou prevádzkou. V zime si môžete vychutnať tri vonkajšie bazény – sedací bazén, väčší relaxačný bazén so vzduchovými podvodnými masážnymi ležadlami a vodnými perličkami alebo masážnymi tryskami, a plavecký bazén. Okrem nich, samozrejme, aj vnútorné bazény, tobogany a atrakcie ako laserová šou, virtuálna realita a saunová šou.

Voda v AquaCity pochádza z prírodného podzemného zdroja a privádza sa do areálu. Obsahuje viac ako 20 rôznych minerálov priaznivo pôsobiacich na zdravie človeka. Pomáha napríklad pri problémoch s pohybovým a dýchacím ústrojenstvom, krvným obehom, nervovou sústavou a má aj priaznivé kozmetické účinky.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa AquaCity Poprad Official (@aquacitypoprad)

5. Thermal Corvinus Veľký Meder nájdete v známom kúpeľnom meste

Celoročné termálne kúpalisko Veľký Meder nájdete v okrese Dunajská Streda, na juhu Slovenska. V zimných mesiacoch ponúka návštevníkom sedem bazénov s celoročnou prevádzkou a s teplotou vody od 25 do 38 stupňov Celzia. Horúcu vodu si môžete dopriať v rekreačnom bazéne, polokrytom sedacom bazéne alebo v perličkovom kúpeli.

K atrakciám patria indoorové tobogany so strhujúcim prúdom vody a kúzelnými farebnými a svetelnými efektmi. Geotermálna voda s obsahom fluoridov, kyseliny kremičitej a viacerých minerálov má blahodarné účinky na pohybové ústrojenstvo a kĺby.  Celkovo pôsobí na organizmus regeneračne a relaxačne.

6. Aquapark Senec poteší výhodnou ponukou pre seniorov

Rekreačno-relaxačný aquapark sa nachádza v známom letovisku Slnečných Jazier v Senci. Päť celoročne otvorených bazénov, medzi ktorými nájdete relaxačný, oddychový aj prieplavový bazén, ponúkajú termálnu vodu s teplotou 28 až 38 stupňov Celzia. Nechýbajú v nich vodné dýzy, vodné chrliče, protiprúdy, hydromasážne lavice, vzduchový gejzír či tobogany.

Relax v aquaparku umocní SAI wellness s 8 saunami a 3 vírivkami. Seniori si, navyše, môžu v tomto termálnom parku dopriať mimo hlavnej letnej sezóny každý pondelok celodenný vstup do bazénovej časti za zvýhodnenú cenu. Ponuka platí od septembra do júna, podmienkou je vek od 60 rokov.

 

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa AQUAPARK Senec (@aquaparksenecofficial)

7. Termálne kúpalisko Komárno s vodou ako v Bardejovských kúpeľoch

Areál kúpaliska má dva aktívne pramene s teplotou vodou 30 a 42 stupňov Celzia. Celoročne sú návštevníkom k dispozícii vonkajší bazén s mobilným prestrešením a vnútorný oddychový sedací bazén. Priaznivé účinky komárňanskej termálnej vody sú porovnateľné s účinkami termálnej vody v Bardejovských kúpeľoch.

Vonkajší bazén sa nachádza vo voľnej prírode a ulahodí tým, ktorí milujú pocit horúcej termálnej vody a čerstvého chladného vzduchu zároveň. Termálna voda v tomto bazéne s teplotou až 40 stupňov Celzia má blahodarné účinky na kĺbové, reumatické a ženské choroby. Nájdete tu tiež nerezové vodopády, vzduchové lehátka, vzduchové sedenie či intenzívnu hydromasáž s prisávaním vzduchu.

Tip: Vzhľadom na pandemickú situáciu a aktuálne protikovidové opatrenia odporúčame pred návštevou ktoréhokoľvek termálneho kúpaliska overiť si jeho otváracie hodiny a podmienky vstupu. Niektoré zariadenia môžu byť dočasne mimo prevádzky, prípadne sú ich služby poskytované len v spojitosti s ubytovaním.Zdroj: Plnielanu.sk
Odporúčame