Splňte niekomu vianočné prianie: Obdarení budú seniori v týchto slovenských mestách

dieťa dáva darček seniorovi

Vianoční pomocníci obdaria seniorov v štyroch mestách na východnom Slovensku (Zdroj: Freepik/Drazen Zigic)

Verejnosť môže tento rok plniť priania v rámci iniciatívy Vianoční pomocníci seniorom, ktorým je poskytovaná opatrovateľská služba v Košiciach, Poprade, Spišskej Novej Vsi či v Levoči. TASR o tom informovala koordinátorka projektu v Košiciach Linda Babušík Adamčíková.

Ukážte seniorom, že nie sú sami

„Hlavnou myšlienkou projektu je obdarovať a potešiť seniorov pred Vianocami a pomôcť im takto rozptýliť pocity osamelosti a nepotrebnosti, ktoré neraz pociťujú práve počas najkrajších sviatkov roka,“ uviedla s tým, že v Košiciach spolupracujú so všetkými mestskými časťami, ktoré zabezpečujú opatrovateľskú službu pre seniorov a Strediskom sociálnej pomoci mesta Košice na Garbiarskej ulici.

Zapojiť sa môžete aj vy

Vianoční pomocníci od začiatku novembra zverejňujú na sociálnych sieťach každé prianie seniora spolu s jeho menom a vekom. „Ktokoľvek z celého Slovenska sa môže stať vianočným pomocníkom a zakúpiť toto želanie. Následne vianočný pomocník pošle alebo prinesie osobne vybraný darček pre daného seniora na určené zberné miesto,“ dodala. Seniorom ich budú distribuovať pred Vianocami.

Dobrodincov je čoraz viac

Podľa organizátorky iniciatívy na Slovensku Zuzany Ľuptákovej sa inšpirovali v Českej republike, kde Vianočných pomocníkov organizujú pre dva domovy dôchodcov. Prvý ročník odštartovali vlani v Poprade, pričom ľudia v úlohe vianočných pomocníkov posielali aj viac, ako veci zo želania seniora. Do tretieho ročníka plánujú zapojiť ďalšie slovenské mestá vrátane Bratislavy.

Zdroj: plnielanu.sk, TASR
Odporúčame