Spoznávanie východného Slovenska: Počas sviatkov a víkendov majú rodiny s deťmi cestovné za 1 euro!

Cestujte s deťmi po východe len za 1 euro! (Zdroj: Freepik/plusonevector)

S cieľom umožniť počas prázdnin spoznávať východ Slovenska, najmä jeho historické, kultúrne a prírodné zaujímavosti, zaviedol Prešovský samosprávny kraj (PSK) v prímestskej autobusovej doprave počas víkendov a sviatkov jednoeurové cestovné. Službu môžu využiť rodiny s deťmi u všetkých zmluvných dopravcov Prešovského aj Košického samosprávneho kraja.

Akcia je vekovo aj časovo obmedzená

„Víkendový lístok si môžu zakúpiť rodičia s deťmi počas víkendov a štátnych sviatkov, cestovať však musí vždy aspoň jeden rodič a aspoň jedno dieťa do 15 rokov. Každý člen rodiny zaplatí za lístok jedno euro bez ohľadu na dĺžku trasy, spôsob úhrady cestovného či nárok na iné zľavy,“ priblížila Lea Heilová z oddelenia komunikácie a propagácie Úradu PSK.

Podľa slov predsedu PSK Milana Majerského to umožní rodinám nielen vycestovať na výlety za zaujímavosťami kraja, ale i za kultúrou v okresných mestách či do metropoly kraja, mesta Košíc. Ponuka jednoeurového cestovného súvisí s kampaňou PSK a Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska s názvom Nadýchni sa.

„Kampaň komunikuje štyri hlavné sféry, ktorými sú história, pamiatky, príroda a zážitky v Prešovskom kraji. Ku každej sfére je pripravený špecifický prívlastok – nepoznaná história, ‚neokukané‘ pamiatky, nespútaná príroda, neopakovateľné zážitky,“ ozrejmil riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska Martin Janoško.

Navštívte známe aj menej známe lokality

V kampani sa zamerali aj na propagáciu menej známych lokalít a miest. Tie podľa neho môžu byť spolu s celoslovensky známymi pamiatkami a lokalitami veľkým lákadlom pre návštevníkov, dokonca aj v rámci viacdňového pobytu či dovolenky v PSK. Tipy na spoznávanie krás regiónu sú dostupné na portáli kampane.

PSK počas leta financuje aj špeciálne sezónne autobusové spoje do Pienin. Na trase Stará Ľubovňa – Červený Kláštor premávajú autobusy počas sobôt a nedieľ do 4. septembra. „Na autobusové spoje sa vzťahuje štandardná tarifa prímestskej autobusovej dopravy a pri cestovaní je možné využiť aj víkendové cestovné,“ uzavrela hovorkyňa Heilová.Zdroj: TASR, plnielanu.sk
Odporúčame