Tip pre všetkých dobrodruhov: Vyskúšajte noc v ľadovom hoteli!

zima

huffingtonpost.com

Dajte zbohom klasickému ubytovaniu! Ak v týchto dňoch hľadáte výnimočný zážitok spojený so zimou, ľadový hotel môže byť pre vás to pravé. Že vám už pri pomyslení na zamrznuté kráľovstvo drkocú zuby? Žiadne obavy, personál sa postará, aby ste sa vyspali doružova aj pri teplote mínus piatich stupňov. Kanada, Nórsko či Rumunsko čaká aj na vás. Stačí si len zbaliť kufor teplého oblečenia a dopriať si zimný zážitok, na aký určite nezabudnete.

Hoci ľadové hotely otvárajú svoje brány už niekoľko sezón, každý rok sú prestavané. Zmes snehu a ľadu, ktorá tvorí ich hlavnú súčasť totiž z pochopiteľných dôvodov celoročne nevydrží. To však rozhodne nie je na škodu. Zimné ubytovacie zariadenia sa vďaka tomuto faktu môžu zakaždým pýšiť celkom novou výzdobou z ľadových sôch, stoličiek či iných interiérových doplnkov.


Mohlo by vás zaujímať: First moment verzus last minute: Zistite, čo je pre vás výhodnejšie


Ako sa pripraviť na noc v ľadovom hoteli?

V prvom rade si overte dostupnosť vami vybraného termínu. Hlavná ľadová sezóna je totiž len od januára do konca marca, prípadne apríla. Patríte k milovníkom zimných bivakov v horách a mráz vás len tak nezastračí? Aj v tom prípade dobre zvážte dĺžku pobytu. Vnútorná teplota hotelov z ľadu sa totiž pohybuje od nuly do -6 °C. Z tohto dôvodu ľudia prenocovanie v netradičnom type stavby vyhľadávajú najmä ako zážitok. Ubytovaní sú preto zvyčajne jednu až dve noci.

Aby ste v prostredí mrazivých teplôt neprechladli, nezabudnite na dostatočné množstvo teplého oblečenia, termobielizeň nevynímajúc. Spať síce budete v mrazuvzdornom spacáku, každá vrstva vám však bude dobrá.


Mohlo by vás zaujímať: 10 magických miest: Treba ich vidieť aspoň raz za život


Zopár tipov na výnimočný mrazivý zážitok

Hôtel de Glace – ľadový skvost Kanady. Je to jediný hotel Severnej Ameriky, ktorý je celý vyrobený len z ľadu a snehu. Svoju 11. sezónu odštartoval 6. januára, pričom hostí rád privíta do 25. marca. Postavený je v areáli niekdajšej québeckej zoo, v súčasnosti v ňom však už žiadne zvieratá nenájdete. V niektorých z 36 izieb sa nachádza krb, teplo si však možno užiť aj vo vírivke či saune. Za jednu noc v takomto prepychu zaplatíte 400 dolárov a viac.
Igloo Hotel – dominanta nórskeho mestečka Sorrisniva. Ak túžite zažiť pravú severskú atmosféru v duchu Vikingov, kožušín, mýtov a legiend, v tomto hoteli nájdete všetko pod viacerými strechami. Ubytovaní budete totiž v samostatnom iglu. Celý pobyt však vonku tráviť rozhodne nemusíte. Sprchy, reštauračné služby, vykurované oddychové miestnosti a sauna je úplnou samozrejmosťou.
ICEHOTEL v Jukkasjärvi ICEHOTEL – kráľ medzi ľadovými hotelmi situovaný vo švédskom mestečku Jukkasjärvi. Prvenstvom sa pýši nielen v rámci tohto typu projektu, ale aj svojou rozlohou. Príprava na nadchádzajúcu sezónu začína už na jar a zahŕňa neuveriteľných 4000 ton vody z rieky Torne. Takáto investícia sa však určite vyplatí. Vedenie hotela sa každoročne môže pochváliť návštevnosťou 50 000 hostí.

 

Zdroj: huffingtonpost.com, huffingtonpost.com, Johnny
Odporúčame