Ste odhalení! Aké dobré a zlé stránky prezradí vaša obľúbená farba?

Žena

thinkstockphotos.com

Asi už od detských čias považujeme niektorú z farieb za svoju obľúbenú. Používame ju v domácnosti, kupujeme si v jej odtieňoch nábytok a najmä ju nosíme na svojich šatách. Farby ale nemlčia, dokážu toho o vás povedať oveľa viac, ako by ste možno chceli. Pozrite sa, čo o vás vypovedá vaša obľúbená farba ostatným.

Modrá

Modrá je známa ako farba pokoja či vyrovnanosti. Uprednostňujú ju ľudia, ktorí majú radi svoj pokoj a zmeny im nie sú po chuti. Predstavuje vernosť a tradíciu. Ak sa práve ňou obklopujete, je dosť možné, že máte bohatý vnútorný život a nebojíte sa akýchkoľvek citov. Na ľudí pôsobíte ako pohodový človek, ktorý sa vie vcítiť do problémov ostatných.

Červená

Trošku výbušní a nekoneční optimisti sa nájdu v červenej farbe. Ak sa jej neviete nikdy vzdať, je dosť možné, že impulzívnosť až agresivita sú vašimi dobrými priateľmi. Ak ste však od prírody prudkej povahy, mali by ste sa jej skôr vyhýbať, pretože má schopnosť podnecovať vašu energiu. Zároveň však v druhých evokujete silnú osobnosť, ktorá je v dosahovaní svojich cieľov vytrvalá, čím sa môžete pre nich stať nasledovaniahodným vzorom. A samozrejme, je sexi!


Mohlo by vás zaujať: Farba vášho auta neklame: Čo všetko o človeku prezrádza?


Čierna

Aj keď sa čierna za farbu príliš nepovažuje, tiež dokáže o nositeľovi niečo povedať. Môžeme ju považovať za nielen farbu smútku, ale aj vzdoru a rebélie či vnútorného konfliktu. Často sa k nej utiekajú ľudia, ktorí odmietajú svoj osud, skrývajú tajomstvo alebo ich niečo trápi. Je to však aj farba originálnych osobností s nadpriemernými schopnosťami a svojským vnútorným svetom. Ženy, ktoré sa často do čiernej obliekajú, sú veľmi komunikatívne a stoja si za svojimi názormi.

Zelená

Náboj pozitívnej energie vychádza z ľudí, čo sa vyžívajú v nosení zelenej. Sú vždy pripravení pomôcť a dá sa na nich spoľahnúť. Ak patríte k milovníkom zelenej, rozhodne patríte k rodinným typom a zo všetkého máte najradšej svoj osobný pokoj a úzky kruh rodiny. Síce radi rozdávate lásku a pomoc, no na druhej strane radikálne zmeny vám nič nehovoria a môžete tak upadnúť do nudného stereotypu.

Žltá

Žltú obľubujú ľudia plní životnej energie, elánu, spontánnosti a očakávaní. Milujete žltú aj vy? Tak potom ste veľmi kreatívni, vtipní ba až ironický a stále nosíte so sebou nevyčerpateľnú dávku optimizmu. Táto neprehliadnuteľná farba vás dostáva do stredu pozornosti, no neprekáža vám to, naopak si to užívate. Patríte síce k priateľským a otvoreným ľuďom, no jemná dávka skromnosti by rozhodne nezaškodila.


Mohlo by vás zaujať: Najdôveryhodnejšia farba očí: Tipnite si, ktorá to je!


Biela

Bielu farbu nemá rád každý, hoci je považovaná za neutrálnu. Ak však vo vašom šatníku má čestné miesto, ste rozhodne úprimnou až nekompromisnou osobou, ktorá nestrpí chyby svoje ani druhých. Farbu čistoty a nevinnosti nosievajú ľudia otvorení, vyrovnaní a sebavedomí ľudia. Biela farba je symbolom nových začiatkov, čo pre druhých môže značiť, že máte radi veľké životné zmeny.

Fialová

Originálni, samostatní a ľudia so silným umeleckým cítením sú tými, ktorí fandia fialovej. Tým, ktorí sa obliekajú do fialovej, nechýba fantázia a tvorivé schopnosti. Majú ju však radi aj uzavretí, diplomatickí či zdržanliví ľudia. Je dosť pravdepodobné, že ste dobrým poslucháčom a viete sa vcítiť do problémov ostatných, no zároveň sa u vás prejavujú otravné sklony k žiarlivosti a hysterickým záchvatom.


Ktorá je vaša najobľúbenejšia farba? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Mária
Odporúčame