Súťaž Strom roka má už 12 finalistov: Dokedy môžete hlasovať?

Koruna stromu v lese

Sucho neprospieva ani veľkým stromom a ani mladinám (Zdroj: Unsplash/ jan huber)

V ankete Strom roka súperí 12 finalistov, verejnosť už môže hlasovať. Nadácia Ekopolis spustila hlasovanie v aktuálnom jubilejnom 20 ročníku. Tento rok súťaží 12 finalistov, hlasovanie verejnosti potrvá do konca septembra. Za Nadáciu Ekopolis o tom informovala Martina R. Hromadová.

Podujatie oslavuje jubileum

„Pri príležitosti jubilejného 20. výročia sme sa rozhodli predstaviť verejnosti všetkých doterajších víťazov ankety prostredníctvom výstavy fotografií. Vychutnať si ju môžu návštevníci Štátnej vedeckej knižnice v Banskej Bystrici počas leta,“ uviedla Hromadová.

V tomto ročníku o titul súperí 12 stromov z rôznych kútov Slovenska. Najstarší z nich má približne 700 rokov a najvyšší dosahuje výšku 30 metrov. Príbehy o finalistoch a všetky ďalšie informácie sú dostupné na stránke nadácie.

Hlasovať možno rôznymi spôsobmi

Hlasovať za strom roka je možné formou oficiálneho hlasovacieho lístka, ktorý je súčasťou letného vydania časopisu Krásy Slovenska. Hlasovať však môžete hocikedy aj formou SMS správy, na webovej stránke nadácie alebo na sociálnej sieti Facebook.

Slávnostné vyhodnotenie spojené s verejnou výsadbou stromov sa uskutoční na jeseň v septembri. Titul Strom roka sa na Slovensku odovzdáva už od roku 2002. a od roku 2007 funguje projekt pod záštitou Nadácie Ekopolis. Patrónom akcie je už viac ako desať rokov populárny spevák Peter Lipa.Odporúčame