December plný kultúry: Na čo sa môžete tešiť v Štúdiu L+S tento mesiac?

(Zdroj: Štúdio L+S)

Štúdio L+S má v decembri skutočne nabitý program. Okrem štandardného repertoáru si v divadle už tradične zahrá svoj Vianočný koncert skupina Hex, dokonca pre veľký záujem dvakrát.

Už je to dvadsať rokov, čo nás navždy opustil Július Satinský. A práve spomienke na tohto velikána bude venovaný program Deň radosti s Lasicom a Satinským II. Číslo dva je tam preto, že v júli bol tento program venovaný prvému výročiu odchodu Milana Lasicu. Ukážky z literárnej tvorby Júliusa Satinského budú čítať napríklad Martin Huba, Magda Vášáryová, alebo Juraj Nvota.

Určite bude zaujímavé vypočuť si texty listov, ktoré Július Satinský kedysi písal deťom svojich priateľov. Tie medzitým dospeli a osobne ich prečíta Katka Mikulíková, Veronika Husáková a Zuzka Mistríková. Špeciálne príspevky budú mať Pavel Traubner, Hanka Lasicová a samozrejme Lucia Molnár Satinská. Spomienka na Milana Lasicu bude predovšetkým prostredníctvom textov jeho piesní, ktoré sprostredkujú Dorota Nvotová, Natália Puklušová, Kamil Mikulčík a Janko Lehotský.

Štúdio L+S sa so starým rokom tradične lúči silvestrovským predstavením. Tentoraz to bude Kontrabas s vynikajúcim Martinom Hubom.

Odporúčame