Štyri pravidlá pre dlhšiu mladosť: Poznáte ich?

radosť

sita

Komu by sa nepáčilo vyzerať o pár rokov mladšie? Aký je to skvelý pocit, keď vám ľudia hádajú o päť či dokonca o desať rokov menej – a to nielen pre dámy, ale aj pre pánov. Poradíme vám, ako spomaliť čas aspoň v jeho vplyve na váš výzor a pocity. Koniec koncov, mladší vzhľad je vítaný nielen v súkromnom, ale aj pracovnom živote každého človeka. Veď kam sa máme ponáhľať, keď dôchodok sa nám stále odkladá? Lepšie bude držať krok s mladšími ročníkmi!

Spánok pre zdravie a krásu

Nie je spánok ako spánok. Vedci už dlhšie bijú na poplach, že práve ponocovanie má na svedomí vrásky a šediny. Ideálne je mať pravidelný režim a porušiť ho naozaj iba zriedka – v prípadoch, keď je to nevyhnutné alebo ktoré naozaj stoja za to. Takže si treba veci zariadiť tak, aby sme chodili večer spávať približne v rovnakom čase a odspali si aspoň 7-8 hodín denne.

Náš tip: Nezabúdajte, že nočný spánok je najdôležitejší. Popoludňajší šlofík sa mu nikdy nevyrovná.


Tiež by vás mohlo zaujať: Ťažké rána sedmospáčov: Naučte sa vstávať s ľahkosťou


Slnko len odtiaľ potiaľ

Veľmi dôležité je každý deň si dopriať pobyt na čerstvom vzduchu. Ten nám prekrví pleť a tým pomôže všetkým živinám dostať sa tam, kde ich potrebujeme. Ani najlepší krém neurobí takú službu ako svieži vetrík. Pozor si však treba dať na slnko. Pred ním si treba tvár vždy chrániť vyššími faktormi (od 15 vyššie) a vystavovať mu ju na obdiv čo najmenej. Je jedno, či ste na lyžovačke alebo pri mori – opálená tvár vyzerá vždy staršie. A okrem toho, že vám pridá roky opticky, vašu pleť zároveň vysuší, čím vytvorí tie najlepšie podmienky vráskam, pred ktorými sa ju snažíme uchrániť.

Náš tip: Čo tak staviť na bežný denný krém, ktorý už v sebe UV faktor má? Tak si môžete byť istí, že vaša pokožka bude nielen hydratovaná, ale aj chránená pred slnečnými lúčmi každý deň.


Tiež by vás mohlo zaujať: Kozmetika pre mužov: Čo by v pánskej toaletnej taške nemalo chýbať?


Miesto cigarety pohár vody

Okrem toho, že cigarety majú negatívny vplyv na naše zdravie celkovo, už niekoľko rokov sa vedcom darí dokazovať, že práve fajčenie môže mať na svedomí to, že vyzeráme až o 10 rokov staršie. Je to výsledok odvodňovania, ktoré tento zlozvyk spôsobuje. Zuby a očné bielka nám žltnú, pleť sa nám vysušuje, čím sa zväčšujú póry a prehlbujú vrásky. Výsledkom je celkovo šedivý vzhľad našej pokožky. Ak sa s cigaretami predsa len dokážete rozlúčiť, tak verte, že už len vďaka tomu sa vrátite o pár rôčkov dozadu.

Náš tip: Ak je pre vás neprijateľné prestať, naučte sa piť minimálne raz toľko, ako pijú nefajčiari. Inak sa ovisnutých líc nezbavíte a vždy budete pôsobiť staršie ako vaši rovesníci.


Tiež by vás mohlo zaujať: Chystáte sa do posilňovne? Máme pre vás niekoľko tipov


Hýbte sa

Lenivosť je nepriateľ mladosti a najlepší spoločník staroby. Nedajte sa ňou zlákať na krivé chodníčky. Nič nie je horšie ako ochabnuté svalstvo a zvrásnená koža. Pravidelný pohyb poteší vaše srdce a zabezpečí dostatočnú výživu aj všetkých častí vášho tela. Podstatné je, aby bol pohyb pravidelný – teda aspoň 4 razy do týždňa. Je jedno, či sa rozhodnete pre behanie, posilňovňu, tenis alebo pre prechádzky s vnúčatami, či so psom. Každým pravidelným a rezkým pohybom docielite spevnenú líniu a mladší vzhľad.

Náš tip: Nezabudnite na ruky, na tých je vek tiež riadne vidieť! Preto si každé ráno a večer spravte 50 – 100 klikov v stoji o stenu. Tak budú vaše ruky pevné ako v dvadsiatke.

Zdroj: sita, sita, Pippa
Odporúčame