Superpohár v spoločenských tancoch: Na Slovensku sa cez víkend uskutočnil prvýkrát v histórii

pár tancuje spoločenský tanec

Na Slovensku sa prvýkrát konal Superpohár v spoločenských tancoch (Zdroj: Freepik/freepik)

Počas víkendu sa v športovej hale Koniareň v Ružomberku predstavili najlepšie tanečné páry na Slovensku a predviedli štandardné aj latinskoamerické tance. Konala sa tam súťaž Ružomberok Open 2022 – Superpohár. V latinskoamerických tancoch zvíťazila dvojica Shon Burshteyn a Ágnes Zakar, v kategórii štandardných si prvé miesto odniesla dvojica Dušan Gruľa a Giada Cragnolini. V mene organizátora o tom TASR informoval Martin Buzna.

Podujatie sprevádzalo aj siedme kolo slovenského pohára a pohár primátora mesta Ružomberok. V sobotu (26. 11.) predviedlo v desiatich tanečných kategóriách svoj talent vyše 230 tanečníkov. Divákom sa predstavili deti, juniori aj dospelí. Podľa Buznu prišlo do Ružomberka okrem tanečníkov približne 1500 návštevníkov z celého Slovenska.

Superpohár vznikol na podporu tanečného športu na Slovensku a uskutočnil sa tu prvýkrát v histórii. „Keďže ide o nový formát súťaže, verejnosť mohla napríklad vidieť tancovať páry v dvoch sólo tancoch a v troch tancovali spoločne. Po každom tanci videli páry a diváci absolútne hodnotenie,“ ozrejmil usporiadateľ súťaže Róbert Szolnoki.

V rámci súťaže Ružomberok Open 2022 boli odovzdané aj ocenenia za celoročnú prácu a úspechy v Slovenskom pohári. O hudbu, na ktorú páry počas galaprogramu tancovali, sa postaral ružomberský orchester RK Jazz Band. Program doplnila tiež oslava 65. výročia založenia tanečného športu na Slovensku a do Siene slávy pribudlo viacero tanečných osobností.

Zdroj: plnielanu.sk, TASR
Odporúčame