Tá pravá romantika na chladné jesenné večery: Knihy, ktoré vás nesklamú

Žena

thinkstockphotos.com

Aj keď sa cez deň ešte ako-tak oteplí a zohrievajú nás slnečné lúče babieho leta, akosi nás to láka stráviť večer v teple domova. Chladné jesenné večery nás priam lákajú na to, aby sme si pripravili teplý čaj, zabalili sa do deky a strávili príjemný čas s knihou v ruke. Čo poviete, dámy, na chvíľku príbehov plných romantických zápletiek?

Melanie Gideonová: Manželka 22

V čase, keď bez internetu nespravíme takmer nič, sa aj niektoré vzťahy jednoduchšie prežívajú on-line ako v realite. Alice Bucklová je už vydatá niečo cez dvadsať rokov, má s manželom dve deti, ale povedať si veľa toho nemajú, nevedia, nechcú. Svoj nenaplnený život si kompenzuje písaním statusov na sociálne siete a hľadaním všetkého možného vo vyhľadávačoch. Preto sa zapája aj do anonymného prieskumu, ktorý vyzerá síce nevinne, no môže jej zmeniť život. Knihu s ľahkosťou prelúskajú najmä ženy, ktoré majú radi zaujímavú zápletku a celkom nečakaný záver. Manželka 22 vás určite príjemne prekvapí.

Gaston Leroux: Fantóm opery

Aj napínavé dobrodružstvo či detektívny príbeh môžu vytvoriť romantickú zápletku. Presne o tom je klasika v podobe Fantóma opery. Gaston Leroux vytvoril príbeh, ktorý sa nedá opísať jedným či dvomi slovami. Musíte sa do jeho riadkov začítať, aby ste pochopili nielen tú dramatickú stránku, ale aj netypickú lásku v podobe milostného trojuholníka. Táto drobná knižka vám nezaberie ani veľa miesta, ani veľa času. Pre ešte lepší zážitok si k čítaniu pustite hudbu z operného prevedenia. Nuž a ak vás osloví, prečítajte si aj pokračovanie románu od Fredericka Forsytha s názvom Fantóm Manhattanu.


Mohlo by vás zaujať: Najpredávanejšie romány v histórii: Čítali ste ich aj vy?


Samantha Youngová: Dublin Street

Možno trochu prvoplánovú, no stále zaujímavú formu romantiky prináša knižná séria s názvom Dublin Street. Zatiaľ obsahuje štyri časti, no čoskoro sa dočkáme ďalšej. Každý z dielov opisuje príbeh iných postáv, no väčšina z nich sa objavuje vo všetkých častiach. Takže už po prvej prečítanej knihe budete mať pocit, že postavy poznáte už roky. Každá z nich si však nesie so sebou svoj vlastný príbeh, životnú drámu, predsudky či históriu, ktorú nechce prežiť znova. Skutočne ide o ľahké čítanie, ktoré nenudí, neuspáva, len zaujme a dovolí vám nerušene relaxovať.

Colleen McCulloughová:  Vtáky v tŕní

Aj láska, ktorej osud veľmi nepraje, má šancu na prežitie. Určite ste mali možnosť stretnúť sa so sfilmovanou podobou tohto zaujímavého diela, no verte, že knižná podobe vás určite nesklame. Príbeh zakázanej lásky, ktorá sa rokmi vyvíja, mení a zároveň ovplyvňuje celý život hlavných protagonistov, je jednoducho klasikou, ktorá by mala prejsť rukami každého milovníka kníh. Román však okrem romantickej zápletky ponúka pohľad na život mnohočlennej rodiny, ich problémy, nešťastia, sklamania, ale aj radosti a silné putá.


Mohlo by vás zaujať: Erotika Tisíc a jednej noci: Hriešne háremy a zakázané dobrodružstvá!


Arthur Golden: Pamäti Gejše

Príbeh jednej snáď z najslávnejších gejší si jednoducho musíte prečítať. Prenesie vás do ďalekého Japonska, aby ste sa dozvedeli nielen zaujímavosti z ich kultúry, ale najmä sa zahĺbili do prekrásneho ľúbostného príbehu. Aj keď láska do života gejše nepatrí, z rozkošného malého dievčatka menom Čijo sa postupom času stane žena, ktorá túži najmä po nej. Táto kniha je tým pravým najmä pre tie čitateľky, ktoré chcú niečo viac ako oddych. Pamäti Gejše totiž poskytnú nielen kvalitný príbeh, ale aj množstvo faktov, ktoré ani len trošku nie sú nudné.

Jane Austenová: Emma 

Keď vravíme o romantike, určite prídu mnohým na um krásne šaty, zdvorilostné frázy, gentlemanské správanie a ženská hrdosť, s ktorými sa spája meno Jane Austenová. Pokiaľ ste milovníkmi klasických diel, máte v knižnici aspoň jedno dielo od tejto autorky. Nemusí to však byť všade známa Pýcha a predsudok, pretože aj jaj ďalšie knihy stoja za to. Emma je krásna, bohatá a múdra mladá slečna, ktorá je všade navôkol obľúbená. Avšak ani jej sa nevyhnú starosti s láskou, rodinou či neprajníkmi, ba dokonca ani s dohadzovaním.


Aké ďalšie knihy s romantickou tématikou by ste odporučili ostatným čitateľom? Napíšte v diskusii pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Mária
Odporúčame