Počuli ste už o terapii červeným svetlom? Skvelá procedúra, ktorú zvládnete aj v pohodlí domova!

Terapia červeným svetlom lieči telo aj myseľ (Zdroj: Freepik/ArthurHidden)

Takzvaná red light therapy je čoraz viac vyhľadávanou procedúrou v oblasti zdravia a krásy. Vykonávajú ich v kozmetických salónoch či lekárskych či estetických ambulanciách. Ide to však aj v pohodlí domova! Terapia červeným svetlom lieči telo aj myseľ. Prečítajte si, prečo by ste to mali skúsiť…

Ako to funguje?

Táto metóda má pomáhať k lepšiemu vzhľadu vašej pokožky. Znižuje viditeľnosť vrások, jaziev alebo akné. Red light terapia (RLT) funguje na princípe opakovaného vystavovania pokožky infračervenému žiareniu po nejakú dobu.

Využíva sa žiarenie v špecifických vlnových dĺžkach. Napríklad, červené svetlo má vlnovú dĺžku 625 až 740 jednotiek, čo odráža periodicitu žiarenia.

Tento druh terapie sa zameriava na časti buniek, mitochondrie. V nich prebiehajú biochemické procesy, bez ktorých sa bunky nezaobídu. Pokiaľ má bunka viac energie, je schopná efektívnejšie opraviť kožu, pracovať na jej omladení či posilniť rast nových buniek.

Čo dokáže toto červené svetlo?

Pomáha s nepríjemnosťami, ktoré na svojej pokožke spozorujete. Urýchľuje hojenie rán a jaziev, lieči akné… Dokáže tiež redukovať jemné linky a vrásky, pričom podporuje aj stimulovanie kolagénu v pokožke.

Ďalej sa využíva pri vážnych kožných ochoreniach, ako napríklad pri lupuse či ekzéme. Je výborným pomocníkom pri zmierňovaní vedľajších účinkov liečby rakoviny, ale aj pri alopecií – podporuje rast vlasov.

Je to bezpečné?

Neinvazívna svetelná terapia je bezbolestná. Nevyužíva ani teplo, takže sa nemusíte báť akéhokoľvek diskomfortu. Pri terapii môžu vzniknúť malé pľuzgieriky, ku ktorým dochádza najmä pri zlom zaobchádzaní s prístrojom. Ďalej môže dôjsť k poškodeniu zraku, pokiaľ si pri ošetrení nebudete dostatočne chrániť oči.

Najbezpečnejšie je, ak svoju voľbu skonzultujete s dermatológom či kozmetickým terapeutom, ktorý vám odporučí postup liečby vhodný pre vás. To platí aj v prípade, že sa rozhodujete zaobstarať si prístroj na domáce použitie.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Navštevujete prírodné kúpaliská? Ak v nich uvidíte toto, vyhnite sa im a neohrozíte tak svoje zdravie

 RLT v domácich podmienkach

Na trhu nájdete mnohé prístroje, ktoré sa v porovnaní s procedúrami v salónoch môžu oplatiť. Je ale potrebné, aby ste sa v ponuke sortimentu ako tak orientovali. Niektoré produkty nemajú správnu vlnovú dĺžku alebo dostatočnú silu na to, aby vám poskytli želaný účinok. Urobte si prehľad, načítajte si recenzie, pýtajte sa predajcov…

Sledujte nás aj na Facebooku

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame