TEST Ústne vody z reťazcov kvalitou nesklamali: Jedna z nich nás presvedčila okamžite!

Test ústnych vôd

Ústne vody privátnych značiek známych reťazcov ponúkajú primeranú kvalitu za rozumnú cenu (Zdroj: Plnielanu.sk/Bea)

Ústna hygiena už dávno nezahŕňa len použitie nerozlučnej dvojice pasty a zubnej kefky ráno aj večer. Zubné nite, rôzne medzizubné kefky či ústne vody hrajú v starostlivosti o zuby tiež svoju rolu, aby sme mali chrup čo najdlhšie bez kazov a ťažkostí. Pomyselnou čerešničkou na torte v oblasti dentálnej rutiny sú však ústne vody.

Ako sme testovali?

V našom teste sme sa tentoraz zamerali na korporátne značky jednotlivých reťazcov. Oproti konkurencii zvučných značiek z reklám by mali mať predovšetkým lepšiu cenu. Zoženiete ich však len v predajni konkrétneho reťazca.

My sme vybrali štyri produkty, pričom žiaden z nich neobsahoval alkohol. Všímali sme si ich vôňu, farbu, chuť, cenu v pomere ku kvalite a hodnotili sme aj celkový dojem. Výsledky testu uvádzame v abecednom poradí.

Billa Todaydent

Cena: 2,19€ / 500ml

Produkt, ktorý u nás dostanete kúpiť v Bille, zaujal informáciou na obale, že je bez mikroplastov. Celý obal, vrátane vrchnáka a štítkov, je na rozdiel od výrobku z dm drogerie markt vyrobený z 50% recyklovaného plastu. Zamrzelo nás však, že slovenský štítok bol nalepený rovno cez pôvodnú informáciu o zložení. Keď sme si tieto údaje chceli pozrieť, museli sme štítok strhnúť. Ide pritom o podstatnú informáciu, ktorú by mal zákazník nájsť okamžite.

(Zdroj: Plnielanu.sk/Bea)

Vôňa bola jemná a príjemná. Modrá farba je takou klasikou medzi ústnymi vodami – nič sa ňou nepokazí. Ak niekto nemá rád čisto mentolovú chuť, táto sa mu bude pozdávať. Je trocha sladkastá, čo ju odlišovalo od ostatných. Po použití zanechala voda v ústach príjemnú chuť aj pocit hladkých zubov.

Farba: ⚫⚫⚫⚫⚪
Vôňa: ⚫⚫⚫⚫⚪
Chuť: ⚫⚫⚫⚫⚪
Cena vs kvalita: ⚫⚫⚫⚪⚪
Celkový dojem:⚫⚫⚫

dm Donto dent Protect & care 10v1

Cena: 1,45€ / 500 ml

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Na žiarivo čistú toaletu potrebujete kvalitný prostriedok: Ako obstáli čističe v našom TESTE?

Obal je vyrobený z minimálne 50% recyklovaných materiálov a dá sa znovu recyklovať. Fľaša sa nám však veľmi ťažko otvárala. Starších ľudí alebo niekoho, kto má menšiu silu v rukách, uzáver potrápi.

(Zdroj: Plnielanu.sk/Bea)

Farba bola netypická, fialová, a tak sme boli zvedaví aj na vôňu. Tá sa nám zdala intenzívna, mentolová a rovnaké grády mala aj chuť. Bola naozaj silná a na jazyku štípala. Ak má niekto rád výraznú chuť mentolu, bude spokojný. Pre nás to však bolo príliš, po použití sme mali v ústach zvláštnu pachuť, aj keď pocitovo boli zuby hladké a čisté. Cenovo sa oplatila táto značka najviac.

Farba: ⚫⚫⚫⚪⚪
Vôňa: ⚫⚫⚫⚫⚪
Chuť: ⚫⚫⚫⚪⚪
Cena vs kvalita: ⚫⚫⚫⚫⚫
Celkový dojem:⚫⚫⚫

Lidl ústna voda Nature

Cena: 1,99€ / 500ml

Lidl má v ponuke aj lacnejšiu verziu ústnej vody, ktorá sa viac podobá tým „bežným“ výrobkom. Nás zaujal tento, ktorý ako jediný obsahoval oproti iným organické a bio zložky. Konkrétne išlo o mätu a aloe vera.

(Zdroj: Plnielanu.sk/Bea)

Vôňa bola najjemnejšia zo všetkých. Nám to neprekážalo, práve naopak. Číra farba evokovala, že v obsahu nenájdeme žiadne farbivá. Voda pri použití neštípala a mala bylinkový dojazd. Cítili sme v ústach akoby ozajstné lístky mäty. Pocitovo nezanechala zuby také hladké ako iné značky, ale určite by sme po nej siahli zas.

Farba: ⚫⚫⚫⚫⚫
Vôňa: ⚫⚫⚫⚫⚪
Chuť: ⚫⚫⚫⚫⚫
Cena vs kvalita: ⚫⚫⚫⚫⚪
Celkový dojem: ⚫⚫⚫
⚫⚫

Tesco Pro Formula Ústna voda 6v1

Cena v zľave: 1,70€ / 500ml

Táto ústna voda mala veľmi špecifickú vôňu. Pripomínalo nám to niečo zo zubnej ambulancie. V niektorých ľuďoch to môže vyvolať pocit záruky kvalitného produktu, v iných ale nevôľu, ak majú zo zubárov strach. Aj na obale sa uvádza, že tento výrobok schválili a používajú poprední odborníci na stomatológiu. Boli sme preto zvedaví na účinok.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
TEST syrov typu mozzarella: Táto značka vynikla! Spoznali by sme ju aj so zatvorenými očami
(Zdroj: Plnielanu.sk/Bea)

Po použití nás trochu štípal jazyk, ale voda nezanechala v ústach žiadnu pachuť a celkový pocit bol príjemný. Túto ústnu vodu sme kúpili v akciovej ponuke a za tú cenu by sme po nej siahli opäť. Ak by sme produkt kúpili za plnú cenu 3,49€, zaradil by sa medzi najdrahších z testovaných, a to by nás pred ďalšou kúpou odradilo.

Farba: ⚫⚫⚫⚫⚪
Vôňa: ⚫⚫⚫⚪⚪
Chuť: ⚫⚫⚫⚪⚪
Cena vs kvalita: ⚫⚫⚫⚫⚪
Celkový dojem: ⚫⚫⚫
⚫⚪

Záverečné hodnotenie

Pri testovaných výrobkoch sme ocenili, že všetky mali detskú poistku. Tiež nás milo prekvapil uzáver, ktorý bol zároveň pohárikom s odmerkou. Ide o malé detaily, ktoré však zákazníka potešia – rovnako ako ceny jednotlivých ústnych vôd. Tie boli priaznivé a dostupné takmer pre každého.

My by sme si opäť zakúpili tú z Lidla, ktorá si od nás vyslúžila najlepšie ohodnotenie. Pri ostatných ide najmä o to, aké máte preferencie. Či obľubujete chute intenzívne, netypické alebo skôr jemnejšie a značky ktorého obchodu máte najradšej.


*Názory prezentované v uvedenom teste sú výlučne subjektívnym hodnotením redakcie a nepodliehajú komerčnej spolupráci. Hoci sa snažíme v každom teste obsiahnuť čo najviac produktov, článok nemusí obsahovať všetky výrobky dostupné na trhu v čase realizácie testu. Čitatelia môžu rovnako vyjadriť svoj názor na produkty v záverečnej ankete či v komentári. Sledujte náš Instagram

Zdroj: Plnielanu.sk
Odporúčame