Chcete sa v tejto horúčave schladiť pivom, no nemáte ho čím otvoriť? Takto to zvládnete aj bez otvárača na fľaše

flaše od piva

Týchto 12 trikov vám pomôže otvoriť sklenenú fľašu od piva aj bez otvárača (Zdroj: Freepik/freepik)

Nie je nič lepšie, ako si dať v týchto horúcich letných dňoch poriadne vychladené pivko. No čo ak po ruke nemáte otvárač na fľaše? Nezúfajte. Rovnako ako existuje množstvo užitočných trikov, s ktorými otvoríte fľašu vína bez vývrtky, poznáme aj také, ktoré vás zbavia kovového uzáveru piva aj bez otvárača na fľaše.

Kľúče

Vezmite kľúč a zasuňte jeho dlhú stranu pod uzáver. Otočením kľúča nahor sa pokúste uzáver uvoľniť. Pri tomto postupe sa s otváraním budete musieť trošku vyhrať, ale na konci to bude stáť určite za to.

Ďalšie pivo

Prevráťte jednu fľašu hore dnom a pomocou hrebeňa jej uzáveru stiahnite uzáver druhej fľaše, pričom ich obe držte pevne.

Kovový príbor

Stačí zasunúť okraj lyžice/vidličky pod uzáver a tlačiť ho smerom hore, až kým uzáver nepovolí a fľaša sa neotvorí. Prípadne môžete použiť rukoväť na vypáčenie.

Nožnice

V tomto prípade existujú dve taktiky. Roztvorte nožnice a do stredu umiestnite uzáver fľaše. Nožnice zase spojte a snažte sa nimi uzáver nadvihovať, až kým nevyskočí. Druhým spôsobom je prerezanie každého hrebeňa v korune, kým sa neuvoľní.

Zapaľovač

Uchopte fľašu za hornú časť hrdla, pričom medzi ukazovákom a spodnou časťou uzáveru ponechajte dostatok miesta na zapaľovač. Zapaľovačom podložte uzáver a voľnou rukou sa ho snažte tlačiť smerom hore. To isté môžete skúsiť aj s rúžom.

Rám dverí

Aby to fungovalo, musíte fľašu trochu nakloniť na bok: Zarovnajte okraj uzáveru s okrajom dvierok alebo prázdnou západkou zámku, potom zatlačte a uzáver by sa mal uvoľniť.

Skrutkovač

Zasuňte okraj plochej hlavy pod okraj uzáveru a zvyšok použite ako páku na jeho zdvihnutie.

Kus papiera

Tomuto triku je o niečo ťažšie uveriť, ale naozaj funguje. Ak papier zložíte dostatočne veľakrát, stane sa dostatočne pevným na to, aby ste ním mohli odstrániť uzáver fľaše.

Konár stromu

Dôležité je nájsť nejaký s oblúkom. Len s fľašou manévrujte, kým sa uzáver nezachytí, a pomaly, ale silno ju nakláňajte, kým sa neuvoľní.

Pultová doska

Alebo tehla. Alebo akýkoľvek iný povrch s definovaným okrajom. Umiestnite okraj dosky pod uzáver a udierajte do uzáveru rukou alebo tvrdým predmetom smerom nadol, aby sa zdvihol.

Prsteň

Spodnú stranu prsteňa položte pod uzáver. Nakloňte fľašu asi o 45 stupňov, potom uchopte vrchnú časť a potiahnite ju späť. V tomto prípade by bolo najlepšie, ak by ste použili pevné titánové alebo zlaté prstene.

Pracka z opasku

Umiestnite jeden okraj spony pod uzáver a palcom zatlačte na druhú stranu uzáveru.Zdroj: plnielanu.sk, delish.com
Odporúčame