Čo by ste určite mali mať v aute? S týmito tipmi vás žiadna situácia neprekvapí!

Aké najdôležitejšie veci by ste mali mať v aute? (Freepik/bearfotos)

Poznáte to: ste na cestách a stane sa vám nečakaná udalosť, no nemáte po ruke nič, čo by vám pomohlo tento problém vyriešiť. Tieto tipy vám pomôžu mať v aute v úložnom priestore po ruke všetko, čo potrebujete – a to aj v prípade takýchto situácií. Na väčšie veci si zaobstarajte organizér, ktorý dáte do kufra a vložíte doň ich doň všetky.

Obal suchých aj vlhčených vreckoviek

Či už rozlejete kávu alebo deťom popadá jedlo, v aute je to vždy tak trochu katastrofa. Do úložného priestoru na mieste spolujazdca určite vložte aj tieto dva druhy vreckoviek. Takto po ruke sa vždy zídu.

Tašky na nákup

Ruku na srdce, koľkokrát sa vám už stalo, že ste sa vybrali do obchodu a po nákupe si uvedomili, že ste doma zabudli tašky? Takto ich už nezabudnete! Vložte zopár z nich do organizéra.

(Zdroj: Freepik/rawpixel.com)

Deka

Prikrývka sa vám bude hodiť v každom prípade. Zaspal vám spolujazdec alebo dieťa na dlhej ceste? Nemáte si čo podložiť pod hlavu? Našli ste na ceste zatúlané zvieratko, ktoré chcete zobrať domov, no zároveň nechcete, aby vám zašpinilo sedačky? Odpoveďou je deka!

Vrecia na odpadky

Taktiež nikdy neviete, kedy sa vám vrecia na odpad zídu. Sú vhodné na odhadzovanie odpadkov najmä na dlhých cestách v prípade, že často nezastavujete, alebo napríklad na mokré oblečenie či topánky, keď nečakane zmoknete.

(Zdroj: Freepik)

Sada lepiacich papierikov a perá

Tie sa vám zídu vtedy, ak si budete chcieť narýchlo niečo poznačiť (alebo aj v prípade, že chcete na parkovisku zanechať niekomu odkaz o tom, ako nevie parkovať).

Plastové alebo kovové príbory

Ak vás prepadne hlad na cestách, no chcete si dopriať teplé jedlo alebo polievku, určite oceníte, ak si do auta pribalíte aj zopár príborov.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Kúpa jazdeného auta na Slovensku: Na čo si dať pozor a počuli ste už o tejto novinke?

Dezinfekcia na ruky

Tá by mala byť súčasťou úložných priestorov vždy.

Lieky

Či už lieky, ktoré užívate pravidelne, alebo lieky od bolesti, hnačky či od nevoľnosti, určite ich majte v aute vždy po ruke.

(Zdroj: Freepik/jcomp)

Dáždnik

Ten sa vám zíde v prípade, že vás napríklad na ceste do obchodu či do práce nečakane postretne zlé počasie.

Štartovacie a nabíjacie káble

To najdôležitejšie na koniec. Občas sa stane, že sa na aute nečakane vybije baterka alebo sa stane niečo, kvôli čomu sa nebude dať naštartovať. Pamätajte na to, že nie každý nosí štartovacie káble v aute – po dnešku to však vy nemusíte byť. Taktiež si v aute uschovajte aj adaptér a záložný kábel na nabíjanie mobilu.

Zdroj: instagram.com/lorafied, plnielanu.sk
Odporúčame