Sú vaše vlasy ako bez života? Dodajte im potrebnú výživu niektorou z týchto domácich masiek!

staršia žena si češe vlasy

Dodajte vašim vlasom potrebné živiny vďaka domácim maskám (Zdroj: Freepik/YuriArcursPeopleimages)

Potrebujete dodať vašim vlasom výživné látky navyše? Ak sú poškodené, dobre nerastú alebo sa ľahko mastia, vyskúšajte niektorú z našich domácich masiek. Suroviny na ne ľahko nájdete aj doma a rozdiel určite uvidíte už po prvej kúre.

Maska s jablkovým octom pre správny rast vlasov

Umývanie vlasov jablkovým octom prospieva zdraviu vlasov. Nielenže ich jemne očistí, ale podporí aj ich rast. Neváhajte ho preto pridať aj do masky na vlasy.

  • 2 PL jablkového octu
  • 2 PL tekutého medu
  • 1 – 2 PL olivového oleja

Ak máte kučeravé či suché vlasy, primiešajte do zmesi viac oleja. Pokiaľ sú ale rovné a zvyknú sa rýchlo mastiť, stačí jedna lyžica alebo aj menej.

Masku naneste na vlhké vlasy a rovnomerne ju do nich votrite hrebeňom. Nechajte pôsobiť 10 – 15 minút a opláchnite. Keby zostali vlasy ešte na pocit mastné, naneste na ne šampón a zmyte ho.

jablkový ocot
Jablkový ocot napomôže rastu vlasov (Zdroj: Freepik/elenahramova)

Univerzálna maska s ovsenými vločkami

Raňajkujete ovsenú kašu? Potom máte určite po ruke aj potrebné suroviny. Práve ovsené vločky a mlieko dokážu vašim vlasom dodať množstvo živín. Okrem toho, že podporia ich rast, pomáhajú tiež liečiť lupiny a predchádzať rozštiepeniu končekov. V neposlednom rade si však maska poradí aj s mastnými korienkami.

  • 30 ml mlieka
  • 1 ČL mandľového oleja
  • ¼ hrnčeka ovsených vločiek

Všetky ingrediencie vymixujte, kým nevznikne pasta. Pastu si naneste na vlasy, pričom ju vmasírujte aj ku korienkom. Nechajte pôsobiť 15 – 30 minút. Vlasy následne umyte a opláchnite.

Ovsenú pastu si naneste na vlasy (Zdroj: Freepik/freepik)

Jogurtová maska na poškodené vlasy

Jogurt v sebe skrýva množstvo vitamínov, ktoré poskytnú výživu poškodeným vlasom. Zmiešajte jogurt napríklad s vajíčkom, aby ste dodali mineráli vlasom poškodeným farbením. Banán zase dodá vlasom objem a hydratáciu. Vyskúšať môžete tiež kokosový olej na zvlhčenie poréznych vlnitých vlasov. My vám ponúkame verziu masky s vajíčkom.

  • 4 ČL bieleho jogurtu
  • 1 vajce
  • 1 ČL olivového oleja
👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Voňavý a chutný sirup zo smrekových výhonkov vám pomôže poraziť chorobu: Viete, ako ho pripraviť do zásoby?

Všetky suroviny zmiešajte v miske, kým nevznikne hladká a krémová zmes. Masku naneste najskôr ku korienkom a odtiaľ ju pomaly vmasírujte až ku končekom. Trvať by vám to malo približne päť minút.

Ak máte dlhé vlasy, stočte si ich do drdola a nasaďte plastovú čiapku na kúpanie. Nechajte pôsobiť hodinu, aby sa maska dobre vstrebala. Potom vlasy opláchnite a ešte premyte šampónom.

Výsledky spozorujete už po prvom použití (Zdroj: Freepik/TriangleProd)

Sledujte náš Instagram

Zdroj: plnielanu.sk, therighthairstyles.com
Odporúčame