Hračka pre mačky vlastnými rukami: Vyrobíte ju za pár minút, váš domáci miláčik ju bude zbožňovať!

Vyrobte si túto skvelú vecičku pre mačky! (Zdroj: Flickr/Aris Matsoukas)

Mačky milujú zábavu a naháňanie sa za kadečím. V obchodoch môžete kúpiť rôzne hračky, prípadne mačacie udičky s pierkom na konci na tento spôsob, no ešte jednoduchšie je vyrobiť si ich. Nestojí to takmer nič a bude to zábava nielen pre vás, ale aj pre vášho domáceho miláčika.

TIP: Takto vyrobená hračka nie je pre mačku nijak nebezpečná, no dbajte na to, aby nedošlo ku konzumácii pierok a iných častí hračky, preto tento výtvor používajte na hranie s mačkou len vtedy, ak ste v jej blízkosti.

Potrebujeme:

  • akúkoľvek hrubšiu paličku (drevenú alebo plastovú)
  • silnejší špagát
  • uzáver z pera 
  • perie
  • tavnú pištoľ 
  • nožnice 

Postup: 

Väčšinu vecí potrebných na zostrojenie tejto hračky máte buď doma, alebo ich dokážete kúpiť za pár centov. Navyše, ak si zoženiete živočíšne perie, pomôžete tým aj prírode.

1. Najprv na jednom konci šnúrky uviažte uzol

2. Následne nožnicami (alebo iným vhodným nástrojom) urobte dierku do vrchnáka od pera tak, aby ste ňou dokázali prevliecť špagátik, nie však aj s uzlom. Uzol sa musí zaseknúť v dierke vrchnáka.

(Zdroj: Freepik/dyachenkopro)

3. Cez vypichnutý otvor vo vrchnáku z pera preto prevlečte šnúrku tak, aby uzol zostal vo vnúti uzáveru. Možno budete musieť použiť ihlu alebo niečo špicaté, aby tomu trošku pomohli. Z vrchnáku z pera pokojne odstrihnite špicatý koniec. 

(Zdroj: Freepik/freepik)

4. Teraz zoberte koniec špagátu bez uzla a naneste trošku lepidla z tavnej pištole na jeden koniec paličky. Špagát omotajte okolo koncovej časti paličky tak, aby sa tam dobre prilepil. Počkajte, pokiaľ lepidlo zaschne.

TIP: Ak chcete, aby špagátik držal dobre prilepený na paličke, môžete naň (na paličku) navliecť alebo nalepiť napríklad kúsok plastovej slamky.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Kandizovaná pomarančová kôra: Môžete ňou dotvoriť rôzne dezerty, alebo ju zjesť ako sladkú maškrtu!
(Zdroj: Freepik/cloud7days)

5. Poskladajte pierka ľubovoľne podľa seba (tvar, veľkosť, farba a podobne) a zarovnajte ich tak, aby ich ostré konce (brká) smerovali rovnakým smerom. Môžete si ich aj zviazať gumičkou alebo niťou, aby lepšie držali pri sebe.

(Zdroj: Flickr/Vodoc Xeno)

6. Skúste, či sa pierka brkami zmestia do uzáveru od pera a napasujte si ich tam (špicatými koncami ich vložte do uzáveru). V prípade potreby pridajte ďalšie, alebo ak ich máte priveľa, niektoré odstráňte. Teraz ich však pred ďalším krokom musíte vybrať.

7. Vytlačte z pištole trochu horúceho lepidla dnu uzáveru. Naplňte ho cca. do polovice.

(Zdroj: Freepik/yuriosav)

8. Kým horúce lepidlo tuhne, vsuňte do zátky zväzok pripravených pierok tak, ako ste to skúšali v predošlom kroku. Z konca uzáveru pera pravdepodobne vytečie horúce lepidlo, takže pozor na prsty. Prebytočné vytečené lepidlo odstráňte a nechajte ho vychladnúť. Keď lepidlo v zátke od pera stuhne, budú pierka perfektne držať pokope. 

9. Hračka je týmto hotová, stačí ju otestovať, či sa vašej mačke bude páčiť.

(Zdroj: Freepik/vi.lit)

Zdroj: instructables.com, plnielanu.sk
Odporúčame