Stavte na praktické darčeky z dovolenky: Na tieto nebude zbytočne sadať prach!

Ľudia si vyberajú suveníry na trhu

Vyberte rodine a priateľom zaujímavé suveníry (Zdroj:Freepik/Galitskaya)

Všetci to poznáme. Chceme priniesť rodine a priateľom z dovolenky niečo na pamiatku, no väčšinou vyberieme magnetku, ozdobnú sošku, či kľúčenku. Pokiaľ obdarovaný takéto predmety nevyhľadáva, vyberte mu radšej niečo praktickejšie. Na týchto originálnych darčekoch nemusí svietiť názov destinácie, stačí, že ste ich z nej priniesli niekomu pre radosť.  A navyše sa dajú prakticky využiť!

Pero alebo ceruzka – Každý si občas potrebuje niečo zapísať, preto pier nie je nikdy dosť. Ak budú ešte aj zaujímavo spracované, potešia o to viac.

Ručná práca – Šperky, obrázky, obrusy, sviečky, mydlá – na výber budete mať isto mnoho možností. Záleží len na tom, ako dobre viete odhadnúť vkus obdarovaného.

Ženská ruka si vyberá šperky
Ručne vyrobené šperky sú skvelým darčekom (Zdroj:Freepik/Oleg0)

Niečo užitočné do domácnosti – Či už zvolíte rôzne nádobky, misky, zaujímavé príbory, alebo dokonca uteráky, myslite pri tom na účelnosť danej veci. Neobyčajné prevedenie bude naviac skvelým bonusom.

Predaj drevených lyžíc a misiek
Poteší aj vkusná maličkosť do domácnosti (Zdroj:Freepik/Bushko597)

Trvanlivý pokrm alebo korenie –  Každé miesto má svoje typické chute, preto ich môžete obdarovanému priblížiť kúpou špeciálnej zmesi korenia alebo charakteristickým trvanlivým pokrmom.

Exotické koreniny
Prineste exotické chute aj domov (Zdroj:Freepik/Frimufilms)

Látková nákupná taška  – V poslednom čase sú látkové tašky na viac použití veľmi populárne, preto sa poobzerajte po nejakej s tradičným vzorom.

Drogéria a kozmetika – Oslovil vás kozmetický produkt , ktorý obsahuje prísadu charakteristickú pre navštívené miesto, či taký, ktorý sa u nás bežne nepredáva? Prineste ho ako darček a obdarovaní ho určite ocení.Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame