Ako sa účinne zbaviť stvrdnutej kože na lakťoch? Vďaka tomuto tipu na to budete potrebovať minimum vecí!

Ako sa zbaviť suchých lakťov? (Zdroj: Freepik/kuprevich)

Stvrdnutá koža na lakťoch dokáže byť naozaj nepríjemná. Ak sa jej nemôžete dlhodobejšie zbaviť a mastenie vám nepomáha, vyskúšajte tento jednoduchý fígeľ – dá sa to aj pomocou masti, obväzu a mikroténového vrecka. Poďme sa spoločne pozrieť na to, ako sa zbaviť stvrdnutej kože na lakťoch.

Aj pri tomto probléme je najdôležitejšia prevencia. Najčastejšie sa objavuje u ľudí, ktorí pracujú v kancelárii pri počítači a majú lakte opreté o stôl. Vďaka tomu je koža neustále niekoľko hodín denne stláčaná a jej obranným mechanizmom je postupné tvrdnutie a odumieranie.

Problém to nie je len estetický, ale môže byť po čase veľmi bolestivý. Najviac to spoznáte pri nosení dlhých rukávov – odlupujúca sa koža sa zvykne pri tom zachytávať o oblečenie či dokonca praskať a krvácať. Prevenciou tohto problému je napríklad prestať sa opierať o pracovný stôl. Druhou možnosťou je zaobstarať si gélový vankúšik pod lakeť.

Potrebujeme:

  • mikroténové vrecko
  • hydratačnú masť alebo výživný krém
  • sterilný obväz

Postup:

Stvrdnutá koža by sa v žiadnom prípade nemala odstraňovať mechanicky, vždy je potrebné ju nechať samovoľne odpadnúť. Pri samovoľnom odpadnutí starej odumretej kože už totiž máte istotu, že sa pod ňou stihla vytvoriť nová zdravá koža.

(Zdroj: Freepik/ratapon)

Najlepšia na zmiernenie nepríjemného pocitu stvrdnutej kože a napokon aj zbavenie sa jej, je výživný krém alebo mastička na suchú kožu, ktorou si lakte natriete. Pokiaľ by sa vám nedarilo si s touto komplikáciou doma poradiť, môžete sa opýtať aj v lekárni, kde predávajú rôzne účinné preparáty na jej odstránenie.

(Zdroj: Freepik/user12952888)

Na natreté miesto si priložte mikroténové vrecko a pomocou bežného sterilného obväzu si lakeť obviažte. Táto procedúra najlepšie padne cez noc – vtedy vás obviazané lakte nebudú nijako obmedzovať. Vďaka tomu sa koža dokonale zjemní a postihnuté miesto sa bude rýchlejšie hojiť. Procedúru je ideálne opakovať každú druhú noc.

(Zdroj: Freepik/andranik.h90)

Ak bojujete so stvrdnutou kožou na lakťoch už dlhšiu dobu a ani metóda mikroténového vrecka priloženého s masťou cez noc nezaberá, tak je rozhodne na mieste vyhľadať odbornú pomoc. Kožný lekár sa na váš problém pozrie odborným okom a nastaví prípadnú liečbu.

suché lakte
(Zdroj: Freepik/kuprevich)

Hľadáte zaujímavé čítanie? Objavte 55 pravdivých príbehov v skvelej knihe!

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame