Túžite po vždy voňavej kúpeľni? Poradíme vám triky, ktoré sú jednoduché a účinné!

Mať vždy voňavú kúpeľňu nie je zložité (Zdroj: Freepik/lifeforstock)

Ak chcete, aby vaša kúpeľňa krásne voňala aj niekoľko dní po jej uprataní, vyskúšajte niektoré z našich trikov. Sú jednoduché, no prekvapivo účinné. Stačí si vybrať ten, ktorý vám najviac vyhovuje. Okrem toho sa dozviete rady, ako predísť potuchnutému zápachu.

Všestranné esenciálne oleje

Esenciálne oleje nielenže krásne voňajú, ale majú aj dezinfekčné účinky. Nakvapkajte zopár kvapiek obľúbeného oleja do vnútra rolky toaletného papiera. S každým použitím sa tak do vzduchu rozptýli jemná vôňa.

Oleje použite aj do difuzéra s vonnými tyčinkami, ktorý umiestnite v kúpeľni. Ak máte v kúpeľni kôš na odpadky, pokvapkajte esenciálnym olejom kúsok vaty a vhoďte ho na dno nádoby. Kôš potom nebude páchnuť. Vôňu si vyberte podľa seba, no na osvieženie sú vhodné citrusové, eukalyptové alebo mentolové.

Vonné vrecko

Zaveste si do kúpeľne nenápadné vrecko naplnené vonnými guľôčkami alebo sušenými bylinkami. Uložiť sa tiež dá ako dekorácia na poličku. V závislosti od druhu vydrží až 9 mesiacov.

Vonné vrecká sú jednoduchým a lacným riešením (Zdroj: Freepik/chamillewhite)

Čistiaci prostriedok v nádobke na toaletnú kefu

Pridajte do nádobky na toaletnú kefu čistiaci prostriedok. Vždy, keď kefu použijete, zároveň tým rozvoniate toaletu.

Aviváž v toaletnej nádrži

Nalejte do toaletnej nádrže trochu aviváže alebo pracieho gélu a po každom spláchnutí sa do miestnosti uvoľní vôňa.

Nenápadný difuzér

V obchodoch dostanete kúpiť viacero druhov difuzérov. Zvoľte si preto ten, ktorý sa vám dizajnovo najviac páči a najlepšie vonia. Elektronický však v kúpeľni kvôli bezpečnosti nepoužívajte.

Difuzéry sú pekným aj užitočným doplnkom (Zdroj: Freepik/atlascompany)

Kvalitné voňavé mydlá

Zaobstarajte si kvalitné aromatické mydlá, ktoré sami o sebe rozvoňajú kúpeľňu, no s každým umývaním rúk či sprchovaním sa vôňa ešte viac umocní.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Lahodné a kokosové: Tieto domáce Raffaello guľky potešia celú rodinu

Absorbenty zápachu

Na absorbovanie nepríjemného zápachu použite napríklad sódu bikarbónu či bambusové uhlie. Sódu bikarbónu nasypte do otvorenej nádobky a umiestnite ju niekde v kúpeľni. Vymeňte každé 3 – 4 mesiace. Bambusové uhlie zas vydrží 6 – 8 mesiacov. Okrem absorbovania zápachu, tiež dokáže čistiť vzduch. Produkty na absorbovanie zápachu sú však rôzne a nájdete ich v každej drogérii.

Uteráky a predložky pravidelne meňte

Jednou z možností, ako sa zbaviť potuchnutého zápachu, je pravidelne meniť uteráky a predložky. Počas ich používania sa na nich usádzajú nečistoty a zároveň v sebe zadržiavajú vlhkosť, ktorá prispieva k tvorbe plesní. Uteráky vyperte a predložky vyčistite podľa druhu materiálu.

Uteráky pravidelne obmieňajte (Zdroj: Freepik/freepik)

Nezabúdajte vetrať

Po každom sprchovaní dobre vyvetrajte alebo spustite ventiláciu. Vďaka tomu predídete šíreniu plesní a tým aj zápachu.

Vyčistite odtoky

Všetky odtoky v kúpeľni pravidelne čistite, aby sa neupchali a nezačali páchnuť. Stačí ich prepláchnuť približne dvakrát za mesiac. V tomto článku nájdete okrem iného tiež prírodnú metódu na vyčistenie odtoku.

Zbavte sa plesní

Dlaždice a škáry medzi nimi vždy dôkladne prečistite, aby ste tak zabránili tvorbe plesní. Ak sa vám už v kúpeľni pleseň objavila, odstráňte ju čo najskôr. Zbaviť sa jej môžete aj bez chémie.


Aký prostriedok na rozvoňanie kúpeľne používate?

Zdroj: plnielanu.sk, organisemyhouse.com, mydomaine.com,
Odporúčame