Máme za sebou Svetový deň láskavosti: Tu je niekoľko tipov, ako ju prejaviť blízkym aj sebe

staršia pani drží za ruku dieťa

Nezabudnite byť láskaví aj sami k sebe (Zdroj: Freepik/rawpixel.com)

Pred niekoľkými dňami, konkrétne 13. novembra, svet oslavoval Deň láskavosti. Túto prirodzenú a peknú vlastnosť by sme si však mali prejavovať každý deň. A to nielen voči iným, ale najmä sami sebe. Byť láskaví dokáže zahojiť všetky rany a dodať silu prekonať náročné časy.

Nebojte sa otvoriť svoje srdce pre ostatných. Určite sa vám to vráti. Preto máme pre vás sedem skvelých tipov, ako prejavovať láskavosť svojim blízkym, sebe, náhodným ľuďom na ulici – skrátka komukoľvek, kto to v tej chvíli podľa vás najviac potrebuje.

Spravte láskavosť súčasťou vašej rodiny

Keď deti vyrastajú v pozitívnom prostredí plnom lásky, budú ju šíriť aj ďalej. Ukážte im svoju láskavú tvár plnú milosti a pochopenia. Venujte im svoj čas. V každom veku je to tá najcennejšia vec, ktorú máte. Nebojte sa odviazať a bláznite sa s nimi aj na verejnosti.

Pomáhajte ľuďom okolo seba

Napečte koláč a odneste kúsok aj vašim susedom, aj keď ich nepoznáte. Niekto si povie, že to je možno staromódne, ale v danej chvíli to skutočne poteší. Takýto malý skutok dobra zahreje srdce nielen darovanému, ale určite aj vám. Nebojte sa komunikovať s ľuďmi a nazrieť do ich vnútra. Dnešná doba je veľmi uzavretá. Prispejte aj vy k zmene.

Láskavosť vo vašom okolí

Pokiaľ uvidíte na zemi igelitové vrecko alebo obal od keksíku, zahoďte ho do koša. Pomôžte našej planéte, aj keď to nie ste vy, kto tú smeť zahodil. Recyklujte čo najviac materiálov z vašej domácnosti. Vyskúšajte nakupovať potraviny od lokálnych hospodárov. Vytvoríte si tak nové vzťahy a svet bude omnoho krajší.

Nebuďte na seba náročný

Láskavosť si zaslúžite aj vy. Nebojte sa dopriať ju sebe, pretože pokiaľ budete so sebou spokojný vy, budete tak pôsobiť aj na svoje okolie. Naplánujte si výlet do vášho okolia, rozvíjajte svoje túžby a sny. Ak to neurobíte vy, kto áno?


Plní elánu aj na Facebooku: Buďte v obraze a nenechajte si ujsť už žiadny zaujímavý článok

Zdroj: plnielanu.sk, cnn.com
Odporúčame