Tipy na vianočné darčeky: Potešte blízkych a ušetrite si zhon tesne pred sviatkami

darček

sxc.hu

Patríte k ľuďom, ktorí vyrazia na nákup vianočných darčekov, až keď je Štedrý večer za dverami? Tento rok urobte výnimku a do obchodov sa vyberte v dostatočnom predstihu. Tie najlepšie prekvapenia sú obyčajne také, ktoré si vopred dobre premyslíte. Navyše máte možnosť výberu a nemusíte sa spoliehať na posledné kusy v regáloch či tie s najvyššou cenou. Prinášame zopár nápadov, ktoré by mohli aj pod vašim stromčekom priniesť veľa radosti.

Univerzálne darčeky

Skúsený obdarujúci presne vie, po čom druhá strana túži a čo jej vyčarí spokojný úsmev na tvári. Ak si ale pri niektorých členoch rodiny nie ste istí, použiť môžete niektorý zo zaužívaných darčekov. Pod stromčekom si najčastejšie rozbaľujeme kozmetické balíčky a, samozrejme, knihy. Klasikou však zostáva aj pyžamo či dokonca ponožky – tie kvalitné s termoefektom nie sú až také lacné a potešia každého vášnivého lyžiara či turistu. Ste zúfalí a obávate sa, že sa netrafíte do vkusu obdarovaného? Zožeňte si aspoň tri škatuľky, ktoré vložíte jednu do druhej a do najmenšej skryte darčekovú poukážku.


Mohlo by vás zaujímať: Darčeky, ktorými svoju ženu zaručene (ne)potešíte!


Darčeky pre polovičku

Ak ste počas spoločných rokov v manželstve vyčerpali všetky originálne nápady, stavte na niektorý z osvedčených okruhov. Každú dámu vždy zaručene poteší:

1. relax – vymyslite jej spoločný víkend v kúpeľoch alebo jej darujte masáž, návštevu kaderníka či ošetrenie v kozmetickom salóne. Pri moderných štúdiách sa však vyhnite procedúram na omladzovanie a chudnutie. Nechajte partnerku, aby si sama vybrala, akú starostlivosť svojmu telu dopraje. Inak vás môže upodozrievať, že na vás pôsobí staro alebo pribrato.

2. doplnky – pekný šperk, šatka, štóla, šál alebo kvalitná kabelka sa v garderóbe ženy nikdy nestratí

3. kultúra – lístky do divadla, na operu, balet alebo koncert vážnej hudby s vašou spoločnosťou vyčaria neopakovateľný večer

Ak vyberáte darček pre pánov, dbajte na kvalitné materiály a prevedenie. Pekným darčekom môže byť aj peňaženka, opasok či príručná taška, no všetko by malo byť vyrobené z kože a malo by zanechávať dojem trvácnosti. Spoľahnúť sa však môžete aj na:

4. technologické vychytávky – chladiaca podložka pod notebook, ergonomická opierka na sedadlo do auta, elektronika malých rozmerov (veľký boom zažíva napríklad tablet)

5. zážitky – degustáciu vín, rozpumpovaný adrenalín v krvi (ponuka zážitkových agentúr je naozaj bohatá) či lístky na hokejový zápas obľúbeného tímu

5. športovú výbavu – funkčné tričká sú vhodné celoročne, v závislosti od preferovanej aktivity sa však môžete poobzerať aj po hodinkách s hrudným pásom (športtester), zanietený plavec ocení vodotesný MP3 prehrávač. Takmer všetci športovci si potrpia na multifunkčnú šatku zvanú Buff. Veselé povahy však môže potešiť aj výstrednejšia zimná čiapka, s ktorou sa budú preháňať po svahu.

6. koníčky – pre vášnivého fotografa je vhodná sada na čistenie objektívov a tela zrkadlovky, no veľkú radosť môžete urobiť aj predplatným obľúbeného časopisu (auto-moto, rybárčenie, poľovníctvo, beh,…)

 


Mohlo by vás zaujímať: Skvelé darčeky pre vašich rodičov či prarodičov: Tu sú naše tipy!


V staršom veku stavte na pohodlie

Premýšľate nad tým, čo vybrať rodičom či známym v dôchodcovskom veku? Pokúste sa aspoň čiastočne predĺžiť ich zdravie. Udržte ich v teple počas celej zimy s kvalitnou vyhrievacou dekou alebo rovno posteľnou súpravou z ovčieho rúna. Preferované bývajú aj výživové doplnky na zlepšenie prekrvenia, koncentrácie a predĺženie pamäti, či vitamíny. Pre potešenie oka im však môžete dať vyrobiť spomienkový fotoalbum so spoločnými fotografiami. Takýmto spôsobom budete stále pri nich, kedykoľvek sa budú cítiť osamelo. Ak sú stále aktívni a radi chodia po výletoch, poskladajte sa s ostanými súrodencami a rodičov pošlite na poznávací zájazd do jednej z európskych metropol alebo na pútnické miesto.


Akými darčekmi zvyknete svojich blízkych potešiť vy? Napíšte do diskusie a vyhrajte víkendový pobyt alebo niektorú z ďalších cien v našej súťaži. Nezabudnite uviesť platný email.

Zdroj: sxc.hu, sxc.hu, Johnny
Odporúčame