Trendy v líčení na rok 2024: Póry ani pigmentové škvrny už nie sú problém

Trendy v líčení

Trendy v líčení na rok 2024 sa nezaobídu bez výrazných pier či jemne ružových líc (Zdroj: GettyImages)

Nový rok sa spája nielen s rôznymi predsavzatiami, ale aj s hlásením trendov na najbližšie obdobie. To sa týka nielen módy, ale aj našej vizáže a líčenia. Ktoré prvky z oblasti dekoratívnej kozmetiky budú kraľovať najbližším mesiacom?

Kontúrovanie pier

Kontúrovanie sme si mohli všimnúť už v uplynulom roku. Jeho cieľom je prirodzeným spôsobom zvýrazniť a jemne zväčšiť pery. Využíva sa na to kontúrovacia ceruzka, ktorá by mala byť o približne dva odtiene tmavšia, ako je rúž. Aktuálnym trendom je takzvané ombré na perách, v rámci ktorého vizážisti odporúčajú vyfarbiť si aj kútiky pier. Zároveň si do stredu pier aplikujte o čosi svetlejší odtieň rúžu, aby ústa pôsobili vytónovane. Nebojte sa pritom ani tmavých bobuľových odtieňov.

Trendy v líčení, výrazný rúž na perách
Bobuľový odtieň rúžu, ombré aj kontúrovacia ceruzka dodá perám výrazný objem (Zdroj: Freepik/valuavitaly)

Soft glam

Pojem soft glam by sme mohli do slovenčiny preložiť ako jemný lesk. Úlohou takéhoto líčenia je zvýrazniť prirodzené črty tváre a nemaskovať ich. Základom je síce žiarivá a čistá pleť, no netreba sa hanbiť ani za zväčšené póry či pigmentové škvrny. Neodmysliteľnou súčasťou líčenia budú tiež jemne ružovkasté líca, plné obočie a hydratované pery.

Modré tóny

Modrá sa vrátila do líčenia! Paradoxne, takýto typ vizáže vrátili späť do života tínedžerky. Vidieť sme to mohli ešte na konci roka 2023 a zdá sa, že tento trend bude pokračovať aj v roku 2024. Pritom však nejde o hocijaký odtieň. Zvoliť by ste mali ten, ktorý nesie noblesný názov akvamarínový. Aplikovať ho môžete na očné viečka ale aj na nechty.

Červenanie sa

Červenanie sa predstavuje hanblivosť a nevinnosť. V knižných dielach sa nazýva aj rumenec, ktorý sa zjaví na lícach žien v ošemetných situáciách. Takýto jav najnovšie slúži ako podklad líčenia, ktoré sa má stať jedným z najvýraznejších trendov blížiaceho sa roka.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
6 zložiek, ktoré zachránia vašu pleť: Poznáte týchto bojovníkov proti starnutiu?

Aké sú top kúpele na Slovensku? Porovnali sme ich za vás v tomto článku

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame