Túžite po zmene účesu? Tieto 3 vlasové trendy vás omladia

Žena v kaderníctve

Aj účesy podliehajú trendom, niektoré sú však nadčasové (Zdroj: GettyImages)

Hovorí sa, že ak si žena zmení účes, treba za tým hľadať nového muža. Samozrejme, toto môže aj nemusí platiť. Isté však je, že my ženy občas skrátka potrebujeme zmenu. Pokiaľ ste na tom rovnako a uvažujete, čo sa dá urobiť s vašimi vlasmi, nechajte sa inšpirovať našimi tipmi. Tie vychádzajú z aktuálnych vlasových trendov.

Ofina vás úplne zmení

Azda najväčším hitom v oblasti vlasovej úpravy je ofina. Zároveň ide o ten najjednoduchší spôsob ako výrazne zmeniť svoju vizáž. Skvelé pri tom je, že aj keby sa vám táto zmena nepáčila, ofina vám raz-dva dorastie. Moderný strih pri ofine by však určite nemal byť rovnomerný ako keby sme ho strihali podľa pravítka. Naopak, trendy je svieži prestrih, pričom okraje ofiny plynule prechádzajú do zvyšku vlasov. Pre tie odvážnejšie dámy odporúčame vyskúšať ofinu zastrihnutú k obočiu.

 

Dajte šancu doplnkom do vlasov

Ak máte chuť na zmenu , nemusíte sa hneď strihať ani farbiť. Vyskúšajte pútavé vlasové doplnky, napríklad v tvare mašle. Pozor si dajte jedine na to, aby ste neskĺzli do infantilnosti. Riaďte sa preto pravidlom, že jeden komponent vo vlasoch úplne stačí.

Mašľa by mala byť väčšia, v ideálnom prípade jednofarebná. Vybrať si však môžete z množstva materiálov. Zatiaľ čo zamat sa hodí skôr do chladnejších dní, s príchodom jari je vhodné zvoliť ľahšie materiály, ako je napríklad ľan alebo hodváb. Mašľu môžete umiestniť do rozpustených vlasov alebo ju použite ako gumičku na cop či zapletaný vrkoč.

 

Taliansky bob stále nevychádza z módy

Strih, ktorý je známy ako „bob“, zažil najväčšiu slávu pred niekoľkými rokmi, keď s ním prišla speváčka Rihanna. Dodnes však obsadzuje prvé priečky v obľúbenosti vlasových strihov. Ako všetky účesy, aj tento si časom vyžiadal svoju modernejšiu verziu. Taliansky bob charakterizujú zdravé a lesklé vlasy s objemom. Strih by nemal byť do postupna a dĺžka vlasov by mala končiť niekde medzi bradou a kľúčnou kosťou. Je zaručené, že takýto účes vám uberie niekoľko rokov!

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Chcete vyzerať šik a zároveň ušetriť? S našimi trikmi si vytvoríte luxusný šatník za zlomok ceny

 

Aké sú top kúpele na Slovensku? Porovnali sme ich za vás v tomto článku

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame