Uľahčite si život: Týchto 13 tipov do domácnosti pomôže aj vám

Domácnosť

photl.com

V domácnosti je vždy veľa práce a povinností, ktoré jednoducho musíme stíhať. Skúste si ich uľahčiť. Prinášame vám niekoľko rád, ktoré vám ušetria čas, peniaze i stres.

1. Patríte k tým, ktorý si idú vyplakať oči pri každom krájaní cibule? Skúste žuť žuvačku alebo si dosku a nôž opláchnite studenou vodou.

2. Občas sa jedlo v mikrovlnnej rúre nezohreje rovnomerne. Ak chcete ušetriť čas i elektrinu, rozhrňte stred porcie na strany tak, aby v strede vznikol prázdny priestor.

3. Máte problém s odtokom vody? Kyselinu citrónovú a sódu bikarbónu zmiešame v pomere 1:1. Zmes vysypeme do odtoku, zalejeme vriacou vodou a prikryjeme gumeným zvonom. Po prebublaní a vyšumení pomocou zvona odtok prečistíme.

4. Ak sa bojíte, že váš nôž nie je dostatočne ostrý na krájanie torty a nechcete svoj výtvor zničiť, použite zubnú alebo obuvnícku niť. Je pevná, tenká a esteticky ňou naporciujete nielen zákusky, ale aj mäkšie syry, ktoré by sa na nôž lepili.


Mohlo by vás zaujímať: Naozaj čistý koberec? Poradíme vám, ako na to!


5. Dodržiavať pitný režim je veľmi dôležité počas celého roka. Ak neustále zabúdate na svoj povinný pohár vody, pripomeňte si ho. Naplňte si každé ráno fľaše označené hodinovými intervalmi a spotrebou, ktoré vám zabudnúť nedovolia.

6. Škrabance na nábytku niekedy nevyriešia ani najdrahšie leštidlá. Účinným a najmä lacným spôsobom, ako sa ich zbaviť je potrieť ich rozpoleným vlašským orechom

7. Ťažko prístupnú sprchu silne zanesenú vodným kameňom zachránite jednoducho. Stačí vám igelitové vrecúško, do ktorého dáte ocot, zaviažete na hlavici a necháte odstáť. Za jednu noc bude ako nová.


Mohlo by vás zaujímať: Kúpeľňa ako nová: Sóda bikarbóna nesmie pri čistení chýbať ani vám


8. Výfukovými plynmi zašpinené svetlá na vašom štvorkolesovom miláčikovi najlepšie očistíte zubnou pastou. Tento trik vám poslúži rovnako ak nie ešte lepšie ako drahšie prípravky na to  určené.

9. Pri maľovaní sa vždy narobí kopa špiny. Ak si chcete ušetriť zbytočné upratovanie skúste malý trik. Cez menšie plechovky farby natiahnite gumičku, o ktorú budete otierať štetec. Takto zminimalizujete neporiadok aj ušetríte nie práve lacnú farbu.

10. Zvýšil vám tenký kúsok mydla? Nemusíte ho vyhodiť. Stačí, ak ho prilepíte na novú kocku a ani gram nevyjde nazmar.


Všetko o bývaní čítajte na www.mojdom.sk


11. Zapaľovanie hlbokých vonných sviečok dá občas zabrať. Ak nemáte poruke špeciálne zápalky nechcete si popáliť prsty ako naposledy, zapáľte ich špagetou.

12. Ak máte na jednom zväzku príliš veľa rovnakých kľúčov, rozlíšite ich jednoducho. Zafarbite ich rozdielnymi odtieňmi laku na nechty.

13. Potrebuje zabiť klinec a bojíte sa o prsty? Na jeho pridržanie použite štipec na prádlo. Vyhnete sa stresu i ceste na pohotovosť.


Poznáte ďalšie triky a rady, ktoré vedia spraviť život a starostlivosť o domácnosť ľahšími? Podeľte sa o ne s ostatnými čitateľmi v diskusii.

Zdroj: photl.com, photl. com, Ľudmila
Odporúčame