Zázrak menom ústna voda: Poslúži nielen na zuby, čo všetko s ňou vyriešite?

Jej využitie v bežnej domácnosti je omnoho pestrejšie, než len pri ústnej hygiene (Zdroj: Freepik/gpointstudio)

Nenápadnú fľaštičku s ústnou vodou ukrýva takmer každá kúpeľňa. Jej využitie v bežnej domácnosti je omnoho pestrejšie, než len pri ústnej hygiene. Vedeli ste, že sa dá použiť aj ako kozmetický produkt či prvá pomoc pri kožnej plesni? Toto a mnoho ďalšieho dokáže trochu „zázračnej vodičky“, ktorú od teraz už budete používať na všetko.

Zázrak vo fľaštičke

Vďaka svojim antiseptickým a antibakteriálnym vlastnostiam pôsobí dezinfekčne, čo sa dá použiť aj inak, než len v boji proti zubnému povlaku a nečistotám. Nie je nič na tom, ak v núdzovej situácii použijete práve ústnu vodu namiesto pleťového tonika či na ošetrenie kožných problémov. Avšak pozor, určite si ústnu vodu neaplikujte do otvorených rán!

Predtým, než sa rozhodnete otestovať ktorýkoľvek z nasledujúcich tipov sa nezabudnite uistiť, že vás výrobok neobsahuje cukor. A to hlavné – na to, aby náhrada splnila účel, musí obsahovať alkohol.

Skvelá dezinfekcia

Ústna voda je skvelým pomocníkom pri dezinfekcii ústnej dutiny, tak prečo ňou nevyčistiť aj nástroje, ktoré dochádzajú do kontaktu so zubami niekoľkokrát za deň? Dokonale vyčistí nielen vaše zuby, ale zbaví vaše kefky baktérií, nečistôt a usadenín. Stačí, ak raz za týždeň (ideálne počas noci) necháte odmočiť v poháriku vaše kefky.

Pomoc s akné

Vďaka alkoholu a antiseptickému účinku dokáže skvelo bojovať s akné a problematickou pleťou. Určite si ju však neaplikujte na celú tvár. Pre želaný efekt postačí potrieť lokálne postihnuté miesta, nechať chvíľu pôsobiť a následne dobre opláchnuť. Výsledok uvidíte okamžite.

Preč s lupinami

Ak vás trápia lupiny a vyskúšali ste už všetko, siahnite po ústnej vode. Skôr, než si pôjdete umyť vlasy, naneste si do nich ústnu vodu s alkoholom. Nechajte pôsobiť aspoň 5 minút, opláchnite a umyte si vlasy tak, ako ste zvyknutý.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
VIDEOTIP Omladnite vďaka japonskej tvárovej gymnastike!

Lieči kožnú pleseň

S nepríjemným svrbením medzi prstami na nohách sa stretol už takmer každý. Kožná pleseň dokáže „hostiteľa“ pekne potrápiť, no ak poznáte spôsob ako s ňou zatočiť, ste na strane víťazov. Miesto, ktoré vykazuje znaky plesne potrite niekoľkokrát denne tampónikom navlhčeným v ústnej vode. Určite to bude mierne štípať, no vďaka benefitom ústnej vody vám pleseň do pár dní zmizne.

Zmizík na modriny

Hoci modriny z lekárskeho hľadiska nepredstavujú riziko, ich estetická stránka dokáže niekedy poriadne potrápiť. Ak hľadáte účinný spôsob ako sa ich rýchlo zbaviť, naneste na ne ústnu vodu. Nechajte chvíľu pôsobiť a následne vmasírujte krúživými pohybmi.

Prvá pomoc pri uštipnutí hmyzom

Vpich od komára dokáže poriadne nepríjemne svrbieť. Počas horúcich dní na terase si spomeňte na ústnu vodu, ktorá vám pomôže aj s týmto. Miesto pomocou tampóniku jemne potrite a nechajte chvíľu pôsobiť. Úľava od nepríjemného svrbenia sa dostaví za pár minút.

Nepoťte sa!

Ústna voda je skvelým pomocníkom v núdzi počas horúcich dní. Ak nemáte po ruke deodorant alebo antiperspirant, zvoľte tohto šikovného pomocníka. Jemne si ňou vytrite jamky v podpazuší a nechajte trošku preschnúť. Nielenže sa zbavíte zápachu, ale si aj čiastočne zastavíte proces potenia.

Nevyprateľný zápach

Ak máte v rodine športovca, určite viete, že prepotené oblečenie z tréningu je len ťažko vyprať do úplnej voňavosti. Pri najbližšom praní vyskúšajte trik s ústnou vodou – postačí, ak jej do práčky pridáte približne 200 mililitrov. Pozor, neskúšajte to s termooblečením alebo s oblečením, ktoré má vodoodpudivú povrchovú úpravu!

Sledujte náš Instagram

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame