Doplnky stravy sú dôležité: Viete si vybrať tie správne? Prinášame tipy, vďaka ktorým neurobíte krok vedľa!

Skôr, než sa rozhodnete si svojvoľne naordinovať suplementy, navštívte lekára (Zdroj: Freepik/jcomp)

Keby ste žili v ideálnom svete plnom organického jedla, bez stresu a s dostatočným spánkovým režimom, nepotrebovali by ste žiadne suplementy stravy. Avšak, takéto podmienky nemá asi nikto, preto je potrebné si strážiť príjem vitamínov a minerálov. Zo stravy sa vám to asi bez doplnkov nepodarí, preto je dobré, ak máte prehľad o tom, čo skutočne potrebujete. Na trhu sú ich stovky, vyberte si tie vhodné pre seba!

Spýtajte sa odborníka

Skôr, než sa rozhodnete si svojvoľne naordinovať suplementy, navštívte lekára. Nech vás k odhodlaniu brať doplnky vedie čokoľvek, nikdy si sami dostatočne neodhadnete všetko, čo vám chýba. Pri niektorých preparátoch dokonca hrozí predávkovanie, ktoré môže byť ešte nepríjemnejšie, než zdravotné problémy, ktoré vás donútili uvažovať nad pridaním suplementov do stravy.

Vyšetrenie krvi

Aj napriek tomu, že pravidelne absolvujete preventívne vyšetrenia u praktického lekára, kde vám robí rozbor krvi, by ste mali svoje rozhodnutie konzultovať aj s výživovým poradcom či dietológom. Tí sa „odrazia“ od výsledkov krvi, ktoré im napovedia, ako na tom ste.

Ľudia zvyčajne žijú v domnení, že stačí nabehnúť do drogérie, nakúpiť si vitamíny a minerály tam, a riadiť sa dávkovaním na obale. Odborníci pred týmto prístupom varujú!

Je potrebné najprv zistiť, čo prebieha vo vašom tele a až potom sa hrať s vitamínmi a minerálmi a ich dávkovaním.

Nevynechajte Cčko ku kolagénu!

Ak chcete mať 100 percentnú istotu, že kolagénové drinky či doplnky fungujú, musíte prijať aspoň 2 až 3 gramy čistého kolagénu denne, ktorý posilníte aj dávkou vitamínu C. Vedľa antioxidačných účinkov a potláčaní enzýmu starajúceho sa o zmenu farby kože aktivuje aj kolagén, ktorého účinky a celkový efekt sa vypumpujú na maximum!

Omega 3 nie je nikdy na škodu

Mastné kyseliny si telo nedokáže vyprodukovať samo. Spolieha sa na príjem zo stravy. Preto konzumujte dostatok mastných rýb, semienok a orechov. Doplniť ich môžete ale aj preparátmi.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Vymeňte bežné sviečky za prírodné: Prospejete tým nielen svojmu zdraviu!

Omega 3 hrá v tele kľúčovú rolu najmä v oblasti pleti, kardiovaskulárneho systému a mozgu. Preto je potrebné dbať na kvalitu zdroja! Odporúčame tie s vysokým obsahom DHA a EPA…

Užívate pravidelne nejaké suplementy?

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame