V spálni vám to neklape? Tu je 5 najčastejších problémov aj s riešeniami!

Sex

thinkstockphotos.com

Vo vašej spálni to už možno nie je také, ako bol keď ste mali dvadsať rokov. Energie ste mali na rozdávanie a povinností bolo tiež o niečo menej, ako dnes. Zdravý a pravidelný sexuálny život je však veľmi dôležitý a oplatí sa na ňom popracovať. Pomôže vám napríklad zabudnúť na starosti, je kľúčom k dôvernému vzťahu a jeho zanedbávanie môže spôsobiť, že sa s partnerom navzájom odcudzíte.

Problém č. 1: Stereotyp

V dlhodobom vzťahu upadáte do rutiny. Existujú dôkazy o tom, že nové veci a nové skúsenosti spôsobujú uvoľňovanie dopamínu. Ide o chemickú látku, ktorá vzniká v mozgu a ovplyvňuje radosť. Preto je v novom vzťahu ľahšie vzrušiť sa. Všetko je čerstvé a váš mozog do tela vysiela signály, ktoré tomu zodpovedajú. Samozrejme, nemôžete meniť partnerov len preto, aby ste sa vzrušili, ale môžete zmeniť niektoré ďalšie faktory. Vyskúšajte iné miesto, napríklad netypickú miestnosť, iný čas alebo inú polohu. Možno by vám padol vhod ranný sex alebo erotická spoločná sprcha? Nebojte sa improvizovať.

Problém č. 2 : Príliš veľa práce

Je normálne, že partneri sú večer po práci vyšťavení na maximum. Na romantiku nemáte chuť, náladu ani energiu. Ste radi, že ste sa konečne dostali do postele, avšak za účelom spánku. Tento problém rieši v dnešnej dobe skoro každý pár v zrelom veku. Existujú však dve riešenia. Prvým je, skúsiť sex hneď po príchode z práce. Ak totiž čakáte do večera, už naň nemáte sily a odložíte ho opäť na inokedy. Zabudnite na upratovanie či varenie a radšej si doprajte vášnivé milovanie. K ostatným povinnostiam sa vrátite neskôr. Spokojný vzťah by mal mať prednosť.


Mohlo by vás zaujímať: Keď sexuálny život s vekom upadá: Na vine môže byť aj týchto päť vecí


Problém č. 3: Odcudzili ste sa

Ak ste sex nemali dlhší čas, môže vám náhle zblíženie prísť ako nútené a cítite sa aj tak trochu nesvoji. Týmto problémom trpia najmä páry, ktoré boli dlhší čas separované. Riešením je nájsť si k sebe opäť cestu a hlavne dať veciam svoj čas. Nikam sa neponáhľajte, trávte spolu viac času, spomínajte na pekné veci, ktoré ste spolu zažili a namiesto nudnej televízie zvoľte aktivitu, ktorá váš vzťah okorení.

Ak ste dlho neboli v kine, neseďte doma a vyjdite zo zabehnutých koľají. Určite by vám prospela aj romantická večera vo dvojici alebo výlet do prírody, na nejaké pekné a tiché miesto. Veľa sa rozprávajte a skúste si stanoviť čas vyhradený na sex, napríklad každú nedeľu ráno. Celý týždeň sa na ňu budete tešiť a vaša chuť zo života rapídne stúpne. Aj keď plánovanie romantiky má svojich odporcov, niektorým párom, naopak, veľmi vyhovuje. Vďaka nemu sa milujú neraz častejšie ako odporcovia pravidelného rozvrhu.

Problém č. 4: Nemáte radi svoje telo

Každý z nás má niečo, čo by na sebe rád zmenil. Ženy by chceli mať väčšie prsia alebo menší zadok, pánov zas trápi pivné bruško. Riešením je zamerať sa na také partie tela, ktoré vám nevadia, naopak, ste na ne veľmi hrdí. Môžu to byť štíhle a rovné nohy či vyšportované ruky. Venujte pozornosť tomu, čo je na vás atraktívne a vyzdvihnite to. Nikdy sa nepodceňujte a verte si. Ak svoje chybičky krásy obrátite na žart, odľahčíte pri sexe atmosféru. A nezabúdajte, že nikto nie je dokonalý.


Mohlo by vás zaujímať: Sexuálne zákony, z ktorých pôjdete do kolien: Za nedodržanie vám hrozí poriadny trest


Problém č. 5: Bolestivý sex

Niekedy nie je problémom len to, že ste unavení alebo nemáte náladu, ale vaše telo s vami jednoducho nespolupracuje. Fyzický kontakt tak pre vás môže byť bolestivý. Tento problém trápi najmä ženy, ktoré sa blížia k menopauze. Ak ste v rozpakoch a bojíte sa partnerovi povedať o svojom probléme, robíte chybu a svojmu telu len ubližujete. So starnutím hladina estrogénu klesá, čo ovplyvňuje množstvo orgánov vrátane vagíny. Pohlavné orgány sú menej prekrvené a zvlhčené a pohlavný styk sa stáva zložitejším. Obráťte sa na svojho lekára, ktorý vám určite poradí, ako v takejto situácii postupovať. Prvým pomocníkom je prirodzene kvalitný lubrikačný gél.


Ako sa darí udržať vášeň vo vašej spálni vám? Napíšte a poraďte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Lenka
Odporúčame