Vianočný darček netradične: Prekvapte originálnym kurzom!

kurz

SITA

Máte aj vy vo svojom okolí niekoho, kto má po materiálnej stránke všetkého dostatok? Ak sa vám zdajú ponožky, knihy či kozmetika pod stromčekom nevhodné a nudné, existuje pre vás zaujímavé riešenie. Potešiť svojho blízkeho totiž môžete aj niečím nehmotným – špeciálnym kurzom. Nielenže obdarovanému doprajete hodiny toho, čo ho skutočne baví a napĺňa, no navyše mu môžete od základov zmeniť život. Stačí len pouvažovať a z bohatej ponuky vybrať ten správny!

Vodičák ako darček? A prečo nie!?

Medzi veľmi obľúbené darčeky, ktoré zažívajú obrovský boom, patrí práve príprava na absolvovanie skúšok k vodičskému preukazu. Neplatí to však len v prípade, ak máte doma ratolesť alebo vnúča tesne pred osemnástkou. Čoraz častejšie túto alternatívu volia práve dospelí, ktorí chcú svojim vitálnym rodičom dopriať viac slobody na dôchodku. A reakcie sú naozaj priaznivé! „Ja som kurz na vodičák dostal od syna na šesťdesiatku. Ihneď po skúškach som si kúpil malé ojazdené auto. Nákupy, cesta k lekárovi či na návštevu k priateľom mi viac nerobí problém, všetko je oveľa pohodlnejšie,“ nevie si svoj darček vynachváliť 62-ročný aktívny dôchodca Pavol. Ceny kurzov autoškoly sa pohybujú približne od 330 eur vyššie.


Tiež by vás mohlo zaujať: Profíci upracú pred Vianocami za vás: Zistite kto, ako a za koľko!


Rekvalifikačný kurz – nielen rozšírenie obzoru

Súčasná situácia na trhu práce núti čoraz viac ľudí zamýšľať sa nad tým, či si svoje povolanie vybrali správne. Stále viac firiem preto prichádza s ponukou preškoľovacích kurzov, na ktorých uchádzačovi poskytnú nielen profesionálnu výučbu znalostí z daného odboru. V závere väčšiny kurzov navyše každý účastník obdrží certifikát o spôsobilosti vykonávať dané povolanie. Najmä pre ženy sú veľmi atraktívne kurzy, absolvovaním ktorých sa z nich stanú kozmetičky (už od približne 500 eur), kaderníčky (od cca 700 eur), vizážistky (pripravte si asi tri stovky), masérky, nechtové dizajnérky (najlacnejšie od 250 eur) či opatrovateľky. U mužov dominujú skôr kurzy zamerané na obsluhu CNC strojov (za 400 eur a viac), na prácu s počítačom a tvorbu webových stránok či účtovníctvo (podvojné za necelé dve stovky eur). Ak váš blízky uvažuje o zmene povolania, prípadne si dlhodobo nevie nájsť prácu, zvolajte rodinnú radu. Rekvalifikačné kurzy totiž častokrát bývajú finančne nákladné – čím odbornejšie, tým drahšie. Ideálnym riešením je teda túto možnosť dobre zvážiť a do platby za kurz zapojiť viac peňaženiek.


Tiež by vás mohlo zaujať: Výsledky novej štúdie: Málo darčekov svedčí o šťastnom vzťahu!


Jazykový pobyt v zahraničí – výlet snov?

Hovorí sa, že koľko rečí viete, toľkokrát ste človekom. Ovládanie aspoň jedného zo svetových jazykov sa však v dnešnej dobe neradí len medzi hobby, ale doslova k nutnostiam každodenného života. Ak potrebujete niečo dôležité zistiť na internete, bez angličtiny si zvyčajne ani neškrtnete. Rovnako to býva na pohovoroch na finančne atraktívnejšie pracovné pozície. Preto v prípade, že sa niekto vo vašom okolí potrebuje zdokonaliť v cudzom jazyku, pouvažujte nad jazykovým kurzom. A keďže je známe, že v prirodzenom prostredí sa človek cudziu reč učí najrýchlejšie, možno by dotyčný uvítal práve jazykový pobyt za hranicami. Aj táto varianta však bude závisieť predovšetkým od možnosti vášho bankového konta. Štúdium svetového jazyka v originálnom prostredí totiž ešte stále nepatrí k lacným záležitostiam. Cena dvojtýždňového pobytu pre vekovú kategóriu 50 a viac sa pohybuje od 1400 eur nahor. Výsledok ale vždy stojí za to.


Tiež by vás mohlo zaujať: Skvelé darčeky pre vašich rodičov či prarodičov: Tu sú naše tipy!


Voľný čas zmysluplne – kurz ako koníček

Hoci vyššie spomenuté možnosti sa radia skôr k tým praktickým, existujú aj kurzy spojené vyslovene s vnútorným obohatením. Pre obdarovaného totiž nie je nič lepšie, ako keď môže svoj voľný čas tráviť tým, čo ho najviac baví. Navyše v prítomnosti ľudí, s ktorým ho spája rovnaká záľuba. V tomto prípade všetko závisí len od toho, ako dobre svojho blízkeho poznáte. Škála hobby kurzov je totiž naozaj veľmi široká – od fotografovania, cez umelecké písanie, kreslenie a maľovanie, tvorbu keramiky, brušné tance, či dokonca tantru. Fantázii sa medze nekladú a je len na vás, čím jedného z vašich najmilších chcete vlastne prekvapiť.

Zdroj: SITA, photl.com, Emma
Odporúčame