Žalúzie, ktoré vám doprajú komfort: Aké sú výhody vonkajších žalúzií?

Vonkajšie žalúzie môžu skutočne ochrániť vaše okná pred vonkajším poškodením a nečistotami (Zdroj: Freepik/ginkoveyka)

Tento typ žalúzií určite poznáte z filmov alebo z výletov do zahraničia. Čoraz viac sa dostávajú do povedomia aj v slovenských domácnostiach. Uvažujete nad ich zaobstaraním pre váš dom či byt? Smelo do toho! Ich výhod je hneď niekoľko, a určite neoľutujete.

Nie len štýl, ale aj súkromie

Vonkajšie žalúzie sú nielen štýlovými, najmä vďaka rôznym moderným prevedeniam a materiálom, ale poskytujú aj kvalitnú úroveň súkromia vášmu príbytku, a teda aj vám.

Ak sa rozhodnete pre hrubší materiál, môžete ich pokojne využiť aj počas celého dňa a zároveň si vychutnávať príjemnú atmosféru intimity bez toho, aby vás niekto z okolia vyrušoval.

V jednoduchosti je krása

Hľadáte jednoduché riešenie na blokovanie nežiadúcich UV lúčov alebo plnohodnotnú možnosť ochrany pred silným vetrom a dažďom? Vonkajšie žalúzie vám toto riešenie ponúknu. Pri rôznych typoch, ktoré sú na trhu, určite nájdete tie, ktoré budú vyhovovať vašim preferenciám.

Interiér aj exteriér

Umiestnenie elegantných žalúzií na okná alebo na akýkoľvek otvorený priestor okolo terasy či pergoly môže úplne zmeniť vzhľad interiéru, resp. exteriéru.

 Farby a textílie vonkajších žalúzií môžete zladiť s farebnou schémou vášho domu. Dodáte mu osobitý štýl a veľkoleposť. Môžete si zvoliť vonkajšie tienenie vyrobené z čistého alebo laminovaného polyesteru, vinylu, plátna a hliníka, no taktiež si zvoliť spôsob ovládania.

Chránia okná

Vonkajšie žalúzie môžu skutočne ochrániť vaše okná pred vonkajším poškodením a nečistotami. Ak bývate na dedine či v meste, kde je zvýšený výskyt hmyzu, aj s týmto vám pomôžu. Vonkajšia roleta totiž dokáže zabrániť vstupu nežiaducich návštevníkov do vášho domova.

A ako bonus, ktorý stojí za zmienku je, že ich údržba je veľmi jednoduchá a bezproblémová!

Radšej pergolu?

Bioklimatické pergoly sa skladajú z naklápacích strešných lamelou, ktoré ovplyvňujú zatemnenie a cirkuláciu vzduchu. Výhoda je, že je do nich možné zabudovať svetelný LED systém, či zabezpečiť tienenie bokov, vďaka čomu sa zavďačia aj náročnejšiemu zákazníkovi.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Čokoládová škvrna na oblečení: Nehoda, ktorá sa stala asi už každému – viete, ako ju úspešne odstrániť?

Pergoly z hliníka sú skvelé pre tých, čo radi trávia čas na záhrade alebo terase, no túžia po príjemnom tieni v akomkoľvek počasí a ročnom období.

Sledujte nás aj na Instagrame

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame