Výročie sobáša pred vami: Aký dar vybrať pre svoju polovičku tentokrát?

Oslava

thinkstockphotos.com

Bez ohľadu na to, koľké výročie práve slávite, či ide o okrúhle jubileum alebo nie, svojho partnera budete chcieť určite potešiť. Ak sa vám už dávno minuli nápady a napriek usilovnému premýšľaniu vám stále nič nenapadá, poradíme vám, ako sa dopracovať k tomu správnemu a romantickému darčeku.

Všímajte si náznaky

Pravidlo číslo jeden znie „Majte oči a uši na stopkách“. Niekedy vám partner či partnerka nenápadne a niekedy možno jednoznačne naznačí, čo by ho mohlo potešiť. Všímajte si, pre čo sa v obchode dokáže nadchnúť, pri akom predmete medzi rečou prehodí, ako sa mu páči. Ak si podobný náznak všimnete, skúste sa nenápadne spýtať na detaily. Tvárte sa pritom, že ide o neviazaný rozhovor, že vlastne vyjadrujete len svoj názor na danú vec a pritom sa spýtajte na farbu, veľkosť, materiál, vôňu a podobné vlastnosti daného predmetu. Verte, že podnetov je mnoho a takýmto spôsobom vám váš partner môže dať námet na darček rovno ku každému sviatku v roku. Treba však byť pozorný a najmä zapamätať si všetky takéto náznaky.

Podporujte partnerove záľuby

Záľuby nazývame záľubami preto, že nás potešia kdekoľvek a kedykoľvek. Vo väčšine prípadov ide doslova o srdcovku a človek dokáže byť na svoje špeciálne aktivity nesmierne hrdý. Preto sú práve koníčky tým správnym námetom na darček. Ak má váš manžel zaľúbenie v jazde na motorke, dajte mu spraviť špeciálnu prilbu s jeho obľúbeným motívom, ktorý ho vystihuje. Ak vaša manželka zbiera kľúčenky z celého sveta, poproste kamarátov, aby vám z ciest priniesli prívesky s typickými obrazmi z danej krajiny. Je to jednoduché, vyžaduje si to však dávku kreativity. Inšpirovať sa môžete pokojne aj na internete, dôležité je však zakomponovať detaily, ktoré potešia či vystihnú práve vášho partnera.  


Mohlo by vás zaujať: Blíži sa vaše výročie svadby? Prekvapte polovičku originálnym nápadom!


Darujte zážitok

Bonboniéra či šperk ako dary už vyšli z módy. Navyše, tie ste darovali už minulý rok a tak nastal čas na niečo iné. Aj taký svet reklamy už dávno pracuje s emóciami, takže ak chcete, aby si toto výročie vaša polovička zapamätala a ešte dlho o ňom známym rozprávala, darujte mu zážitok. Ak je navyše aj fanúšikom adrenalínových či nevšedných zážitkov, máte o námet postarané. Koncert obľúbeného speváka, tandemový zoskok padákom, kurz maľovania, prelet helikoptérou ponad Vysoké Tatry, adrenalínový splav rieky, kurz floristiky, plávanie s delfínmi, pilotovanie lietadla, simulácia voľného pádu. Výhodou je, že väčšinu z týchto zážitkov môžete prežiť spolu.

Niekedy je menej viac

Kto povedal, že pravý darček sa musí trblietať alebo že musí mať štyri kolesá? Zabudnite na drahé a okázalé dary. Ide predsa o vášho životného partnera, preukážte preto viac snahy a záujmu. Drahým predmetom síce dokážete, že ste ochotní minúť hoci aj celý mesačný plat, ale to dokáže ktokoľvek. Naopak pozornosťou, ktorá má citovú hodnotu, preukážete, že ho či ju nielenže dobre poznáte, ale aj vnímate a podporujete. Ak váš partner už dlhé roky túži po ceste okolo sveta, pripravte mu napríklad deň plný zahraničných zážitkov. Ráno sa môže prebudiť pri vychádzajúcom toskánskom slnku s romantickými raňajkami a zväzkom levandule do postele, poobede sa môže prejsť po africkej púšti a pozorovať pritom slony či žirafy, hoci v skutočnosti budete v ZOO a večer si môže oddýchnuť pri americkej barbecue párty s tradičnou country hudbou a stolmi plnými amerického jedla. Spojte príjemné s ešte príjemnejším a pripravíte tak svojmu manželovi či manželke deň, na ktorý tak ľahko nezabudne.


Mohlo by vás zaujať: Darčeky, ktorými svoju ženu zaručene (ne)potešíte!


Hlavne buďte spolu

Nech už ste sa rozhodli pre akýkoľvek dar, nezabúdajte, že deň vášho výročia je príležitosť pripomenúť si, prečo ste manželmi či životnými partnermi. Možno to znie ako klišé, ale tento deň patrí vám rovnako tak, ako patril pred rokmi, keď ste sa pripravovali na prvý krok spoločného života. Hoci by ste mali celý deň len preležať na gauči a pozerať filmy, jednoducho sa venujte jeden druhému. Povedzte partnerovi, čo si na ňom vážite, za čo ste mu vďační a prečo ho milujete. A určite strávte tento deň spolu.


Aký originálny dar pri príležitosti výročia sobáša by ste odporučili vy? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Lucia
Odporúčame