Pestrá výstava očarí deti aj milovníkov umenia: V známom múzeu uvidíte nádherné bábky

Výstava bábok nadchne nielen deti (Zdroj: Freepik/Natia_Giorgadze)

Hľadáte tip, kam vziať deti na výlet? Výstava krásnych bábok v Malokarpatskom múzeu v Pezinku nadchne nielen drobcov, ale aj milovníkov umenia rôzneho druhu. TASR o tom informoval Stanislav Varády z Bratislavského bábkového divadla (BBD), ktoré výstavu otvorilo už začiatkom júna.

„Depozit je skladom bábok a rekvizít, všetko je pekne uložené v lodných kufroch a visí na stojanoch. Tu oddychujú bábky, ktoré už skončili svoj divadelný život na javisku, preto vykukli z nášho skladu a prišli potešiť divákov,“ uviedla scénografka divadla Martina Fintorová, ktorá pripravila koncepčné a zároveň priestorové riešenie výstavy.

Návštevníkom ukáže bábky z desiatich rôznych inscenácií BBD, ktoré predstavujú prierez jeho repertoárov z rokov 1995 až 2018. Obdivovať môžete výber bábok rôznych druhov a z rôznych materiálov, drevené marionety, molitanové textilné bábky, tvárové masky a tiež figuríny v životnej veľkosti. „Stáli návštevníci divadla ich budú poznať z inscenácií Začarované gajdy, Kvak a Čľup, Príšerka Charlie, Snehová kráľovná, Soľ nad zlato, Myška nie je líška alebo Púpavienka,“ dodáva BBD.

„Výstava prezentuje bábky, navrhnuté rôznymi scénickými výtvarníkmi, pre ktorých sú charakteristické rôznorodé výtvarné štýly a originálny umelecký rukopis. Preto je výber bábok veľmi pestrý a verím, že poteší nejedného návštevníka či fanúšika nášho divadla,“ uzavrela Fintorová.

Výstavu Depozitárium v Malokarpatskom múzeu v Pezinku si budete môcť pozrieť do 24. septembra.

 Sledujte náš Facebook

Zdroj: plnielanu.sk, TASR
Odporúčame