Žijete s manipulátorom? Neprehliadajte tieto signály a zakročte skôr, než bude neskoro!

Či už pôjde o psychickú formu alebo nebodaj fyzickú, je to neprípustné (Zdroj: Freepik/prostock-studio)

Začiatky bývajú čarovné – cítite sa ako princezná vďaka jeho starostlivosti, máte pocit, že to už lepšie nebude, a žijete v bubline plnej romantiky. Akonáhle sa rozprávka rozplynie, nastupuje nočná mora. Stratíte ružové okuliare, uvidíte realitu, a zostanete v mŕtvom bode. Na vzťah s manipulátorom sa dopredu nepripravíte, no dlhodobý vzťah z vás urobí trosku. Ukončiť niečo také nebude jednoduché, ale stojí to za to! Aj keď sľúbi, že sa zmení, a bude to skúšať cez plač, vyhrážanie či hnev…

Nenechajte sa tyranizovať!

Či už pôjde o psychickú formu alebo nebodaj fyzickú, je to neprípustné. Pravdaže, tieto dva spôsoby sa nedajú porovnať, no pripustiť si ich (a následne ich riešiť) býva v oboch prípadoch rovnako náročné.

Aj obyčajný slovný útok dokáže človeka zničiť – oberie vás o sebavedomie, dôstojnosť, úctu k sebe samému… Pozor aj na to, že psychickým terorom to môže len začínať!

Mnohí manipulátori sa časom uchýlia k fyzickému násiliu. Nadobudnú pocit, že psychické týranie nestačí, a z času na čas prejavia svoju silu tak, ako určite nechcete.

Stráži vás

Spočiatku vám záujem lichotil, však? Dlhé telefonáty, nekonečné správy, sledovanie každého kroku – to všetko bolo na dennom poriadku, a vy ste sa cítili v strede záujmu.

Majte sa na pozore, ak vás kontroluje každú hodinu, a chce mať pod kontrolou každý váš krok! Je to len malá hranica medzi tým, že má skutočný záujem, a medzi tým, že chce vedieť kde, kedy a s kým trávite svoj čas.

Majetníctvo

Nie, žiarlivosť nie je zdravá a to v žiadnej forme. Ak partnerovi očividne nedáte dôvod na žiarlivosť nie sú žiadne takéto scény prípustne. Je to len pustý prejav nízkeho sebavedomia, vďaka ktorému vás chce mať len pre seba. Žiarli na náhodných ľudí, kolegov, priateľov… Stopnite to, kým nie je neskoro!

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Vzťahové tipy: Ako si udržať šťastný a spokojný partnerský vzťah aj po rokoch popri deťoch?

Nasadzuje masku

V spoločnosti bývajú manipulátori často veľmi milí, priateľskí a zabávaní. Priatelia ich väčšinu majú radi. Aj k vám sa mimo vášho domova bude správať zdvorilo a veľmi pozorne. Nie raz sa stane že vám ho vaši blízki či kamaráti budú závidieť. Dojem dokáže zanechať skutočne veľmi dobrý a oklame všetkých naokolo.

Sledujte nás aj na Facebooku

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame